VAN VE KAYSERİ OSB ARASINDA İŞBİRLİĞİ - VAN HABERLERİ

VAN VE KAYSERİ OSB ARASINDA İŞBİRLİĞİ - VAN HABERLERİ
Van Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile Kayseri Organize Sanayi Bölgesi yönetimleri arasında işbirliği sağlandı.
Van Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Necmeddin Çok, Başkan Yardımcısı Fazıl Kaplan ve Van KOSGEB İl Müdürü Bilal Emre Yörük, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nde bir dizi ziyaretler gerçekleştirdi. Kayseri Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi Başkan Yardımcısı Mehmet Büyüksimitçi tarafından karşılanan Van heyeti, sırasıyla Kayseri Erciyes Üniversitesi Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Bilgin Yazlık, Kayseri KOSGEB İl Müdürü Bilal Çınar ve bazı önemli yatırımcılarla görüştüler.

Van Organize Sanayi Bölgesi’nden yapılan açıklamada, Kayseri’yi bir model olarak gördüklerini belirterek; “Kayseri ili her anlamda gelişen ve büyüyen bir yerleşim yeri. Kayseri’de işsiz insan sayısı çok az. Sanayi şehri olduğundan, ekonomik anlamda çok güçlü. Bir ilde işsiz insan olmadığı zaman, dedikoduda olmaz, olumsuz olaylarda meydana gelmez.

Herkes kendi işi ile uğraşır. Bugün burada Kayseri ilinde önemli bazı yerlere ziyaretler gerçekleştirdik. Van ve Vanlı yatırımcı kardeşlerimizle işbirliği yapmak için önemli görüşmeler sağladık. Kayseri Erciyes Üniversitesi’ne bağlı olan Teknokent, ilin ekonomisine ciddi manada katkı sunuyor. Van ilimizde de yeni yeni hayata geçen Van Teknoknet ile işbirliğinin sağlanması halinde Teknokentimizin daha aktif hale geleceğine inanıyoruz.

Kayseri Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Öğretim Üyesi Sayın Bilgin Yazlık’ın Vanlı bir kardeşimiz olması münasebetiyle bize çok fazla yardımlarının olacağına inanıyoruz. Bizlere son derece yakın bir ilgi ve alaka gösterdiler, bu konuda kendilerine teşekkür ediyoruz. Kayseri KOSGEB Müdürü Sayın Bilal Çınar, KOSGEB olarak Van için ne gerekirse yapmaya hazır olduklarını söylediler. Bu sıcak karşılama, Kayseri şehri ile uzun vadede iyi bir işbirliği içerisinde olacağımızın işaretidir.

Kayseri Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, Van Organize Sanayi Bölgesi’nin büyümeye müsait bir yer olduğunu belirterek, Ortadoğu’ya açılan kapı olarak gördükleri Van’da yatırım yapmak istediklerini ve bu konuda çeşitli görüşmeler yapacaklarını belirttiler. Kayseri iline yapılan işbirliği ziyareti son derece isabetli bir ziyaret oldu. Kayseri OSB ile Van OSB’nin birlikte hareket etmeleri halinde, her iki ilin faydasına olabilecek aklıselim yatırımlar hızla hayata geçecektir” denildi.