VAN ŞOFÖRLER ODASI’NDAN SHOPPİNG FEST HAZIRLIĞI - VAN HABERLERİ

VAN ŞOFÖRLER ODASI’NDAN SHOPPİNG FEST HAZIRLIĞI - VAN HABERLERİ
Van Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Kadir Gülgeldi, 15 Mart - 5 Nisan tarihleri arasında Van’da yapılacak olan “Van Shopping Fest” için ulaşımda katkı sunmaya hazır olduklarını söyledi.
Başkan Vekili Gülgeldi, Van Shopping Fest organizasyonunu yürekten desteklediklerini belirterek, bölgesinde cazibe merkezi olan bir kenttealışveriş festivalinin olmamasının düşünülemeyeceğini kaydetti. Bu organizasyonun kente ekonomik katkı sağlayacağı ve her yıl tekrarlanmasının Van’da hem yerli hem de yabancı turistlerin katılım sağlaması açısından büyük önem arz ettiğini vurgulayan Gülgeldi, “Yapılan bu proje bireysel olarak görülmemeli, Van için harika bir proje olduğunu düşünüyoruz.

Ekonomik katkının yanı sıra kültürel etkinliklerin de yer alması, bu organizasyonu daha anlamlı kılıyor. Bu festivaldeki asıl hedef, yurtdışındaki etkinliklerle festivalin çok daha geniş kitlelere tanıtılmasıdır. Bu sayede Van Shopping Fest ile Van'a gelecek turist sayısının çok daha ciddi oranda artıracağıdır. Festivalin daha hareketli ve canlı geçmesi için tüm Vanlıların desteğine ihtiyacımız var.

Van Shopping Fest enerjisinin bu yıl caddedeki simitçiden en lüks alışveriş merkezine, taksiciden eğlence ve konaklama sektörüne kadar çok geniş bir alana yayılacak bir festivaldir. Van ilinin bölgede marka bir il olma yolunda atacağı büyük adımlar, Van Shopping Fest ile olacağına inanıyoruz. Biz de Van Şoförler ve Otomobilciler Odası olarak bu sektörde en büyük yükü omuzlayan taksici esnafımızla yapmış olduğumuz görüşme sonunda, bu festivale katkı sunmak amacıyla ücretlere standart bir tarife getirdik.

Havaalanından şehir merkezine 25, ilçe garajına 30, otogara 25 TL, kışlaya 25, Edremit TOKİ’ye 40, Kalecik TOKİ’ye 35, kampüse 45, Kevenli TOKİ’ye 35 TL ile sınırlandırdık. Van Ticaret ve Sanayi Odası’nın ilimize kazandırmaya çalıştığı bu girişimlerinden dolayı oda olarak onlara da ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.