VAN CUMHURİYET CADDESİ'NDE KANLI OLAY - VAN HABERLERİ

VAN CUMHURİYET CADDESİ'NDE KANLI OLAY - VAN HABERLERİ
Van’da boşanma davası açıp ayrı yaşamaya başladığı için kocası tarafından cadde ortasında vurulan kadın tedavi altına alındı.
BOŞANMA DAVASI AÇTĞI İÇİN EŞİ TARAFINDAN VURULAN KADIN HASTANEYE KALDIRILDI


Olay, Cumhuriyet Caddesi üzerinde Soydan Kavşağı yakınlarında meydana gelmişti. Şiddet gördüğü için boşanma davası açıp ayrı yaşamaya başlayan N.A. isimli kadın, eşi Nazmi A. ile caddede karşılaşmıştı. Nazmi A., eşi barışma teklifini kabul etmeyince tabancayla peş peşe ateş etmeye başladı. İki ayağına ve iki omzuna isabet eden kurşunlarla kanlar içinde yere yığılan ve ağır yaralanan N.A., vatandaşlar tarafından ilk önce Lokman Van Hastanesi’ne, buradan da ambulansla Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaş Tıp Merkezi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay sonrası, kalabalık Nazmi A.’yı linç etmek isterken, başka bir kalabalık ise şahsı çevredeki bir iş yerine alarak linç edilmekten kurtardı. Olay yerine gelen polisler, sayıları bir anda artan ve 'Onu bize verin' diye bağıran kalabalığı önce ikna etmeye çalıştı. Kalabalık dağılmayınca da tazyikli su, göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi kullanan polis, uzun uğraş sonunda kalabalığı dağıtarak, linçten kurtardığı Nazım A.’yı zırhlı araca bindirip emniyete götürdü.


Edinilen bilgiye göre, olay, Cumhuriyet Caddesi üzerinde meydana geldi. İsmi öğrenilemeyen bir kişi, eşi ile caddede yürüdükleri sıra tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu, görgü tanıklarının beyanlarına göre şahıs, yanında taşıdığı kuru sıkı tabancaya ateş etmeye başladı. Yere yığılan kadını vatandaşlar bir araca alıp hastaneye götürürken, olayı gören diğer vatandaşlar şahsı linç etmek istedi. Bir grup vatandaş şahsı linç edilmekten kurtardı.

Olay yerine gelen polis ekipleri, şahsı almak isteyince, bir grup kalabalık, şahsı polisten istedi. Olay yeri kalabalıklaşınca bölgeye çok sayıda çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Kalabalık polisi taş yağmuruna tutunca, gerginlik yaşandı. Polis, taş atan kalabalığa gaz bombası atarak olayları sakinleştirdi. Kalabalığın dağılmasını fırsat bilen polis, sahsı zırhlı araca alarak olay yerinden uzaklaştı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor


 

 

 

 


Ayrıntılar Geliyor...