VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’A DESTEK ÇAĞRISI - VAN HABERLERİ

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR’A DESTEK ÇAĞRISI - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Vansesi Gazetesi Spor Müdürü Rıdvan Can ve Bölge Gazetesi Spor Müdürü Salih Deniz yaptıkları ortak açıklama Van Büyükşehir Belediyespor’a destek çağrısında bulunarak, “Van’ın tek profesyonel takımına sahip çıkılmazsa, bu takım amatör kümeye düşebilir” dediler.
Van Büyükşehir Belediyespor pazar günü evinde konuk edeceği Erzin Belediyespor maçı öncesi Vanlı spor yazarlarından taraftara çağrı geldi. Vansesi Gazetesi Spor Müdürü Rıdvan Can ve Bölge Gazetesi Spor Müdürü Salih Deniz, pazar günü ev sahibi takımın puan kaybetmesi veya yenilmesi halinde amatöre düşebileceğini, bu yüzden tüm Vanlıların takımlarına sahip çıkmaları konusunda çağrıda bulundular.

Van Büyükşehir Belediyespor’u iyi günde, kötü gününde destekleyen taraftarları tribünde görmek istediklerini belirten Deniz ve Can; “Ligin son 2 haftası ve ön önemli maçı evimizde Erzin Belediyespor ile oynayacağız. Takımı yalnız bırakmayalım, bu maç çok önemli. Bu nedenle takımımıza dört kolla sarılmalıyız. Unutmamalıyız ki biz taraftar takım yönetim şehir olarak bir aileyiz, her ne olursa olsun biz takımımızın yanındayız. Yönetimi kim olursa olsun fark etmez. Biz arma sevdalılarıyız ve bu arma lige devam etmeli" dediler.

Deniz ve Can’ın açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı:

“Bizdeki arma, forma ve memleket sevdası olduğu sürece biz Van Büyükşehir Belediyespor için her şeyi yaparız. Bizim için takımı kimin yönettiği değil, kimin oynadığı değil, şehrimizi nasıl temsil ettiği önemlidir. Bu nedenle takımımızı daha çok sahiplenmemiz gerek. Takımımızın durumu hiç iyi değil gelinen süreçte son iki haftada ölüm kalım savaşı veriyor. Amaç bu şehre başarı kazandırmak. Bu şehrin adını daha yukarılara taşımak bu nedenle biz de son iki haftada takımın yanında olmalıyız.

Daha çok sahiplenmeliyiz ki yalnız kalmasınlar. Bu nedenle Van Büyükşehir Belediyespor’umuzun hafta sonu oynanacak zorlu Erzin Belediyespor maçında takımımızın yanında olalım ve takımımızı hep birlikte ayağa kaldıralım. Gün geçince bir anlamı kalmaz. Bu takım ligde kalabilmesi için desteğe ihtiyacı var. Bu takıma şehrin ileri gelenleri sahip çıkmıyorsa bu takımın gerçek sahipleri ayakta tutan unsur olmalıdır. Sayın Valim, Sayın Belediye eş Başkanlarım, ilin Sivil Toplum örgütleri, siyasileri, esnaflar kurum ve kuruluşları ve Vanlıyım diyen herkesi Pazar günü tribünlere bekliyoruz takımınızı yalnız bırakmayın sadece ve sadece maça odaklanın Tüm şehir kader haftasına konsantre olsun ve bu hafta kader maçımız, takımımıza sahip çıkalım”.