VAN AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANI BİLEN’E VEDA GECESİ - VAN HABERLERİ

VAN AĞIR CEZA MAHKEMESİ BAŞKANI BİLEN’E VEDA GECESİ - VAN HABERLERİ
Van Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’ndan Ordu Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na atanan Dr. Mesut Bilen için veda yemeği verildi.
Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Birinci Dairesi’nin kararnamesi Ordu’ya atanan Dr. Mesut Bilen için Elite World Otel’de düzenlenen veda gecesine Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik, Erciş Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Topal, Van 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı İbrahim Koca, Van merkez ve ilçelerde görev yapan hakim ve savcılar, adliye personelleri, kurum amirleri ve çeşitli STK yöneticileri katıldı.

Yaptığı hizmetlerden dolayı Van Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Erol Çelik’ten plaket alan Van Adalet Komisyon Başkanı da olan Dr. Mesut Bilen, geceyi düzenleyen ve katılım gösteren herkese teşekkür etti. Dr. Mesut Bilen, “Bu görev sürem içerisinde her zaman adalet ilkelerini göz önünde bulundurdum. Yapmış olduğum görevin gereklerini layıkıyla yerine getirmeye çalıştım. Herkese eşit mesafede oldum. Mevki makam adamı olmaktan ziyade gönül adamı olmaya gayret ettim. Meslek hayatım boyunca kimseyi ötekileştirmedim. Benim gibi düşünmeyenlere dahi saygı gösterdim. Herkesin çalışma şartlarını iyileştirmeyi hem görevim hem de insanı sorumluluğum olduğunu düşündüm” dedi.

Yeni atandığı görevini kendisine layık gören Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun üyelerine teşekkür eden Dr. Mesut Bilen, herkese hakkını helal ettiğini belirterek, helallik istedi.

Bilen, geceye katılanların takdim ettiği hediyeleri de kabul etti.