VALİ TAŞYAPAN’DAN 23 NİSAN MESAJI - VAN HABERLERİ

VALİ TAŞYAPAN’DAN 23 NİSAN MESAJI - VAN HABERLERİ
Van Valisi İbrahim Taşyapan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Taşyapan, yayınladığı mesajında, “23 Nisan 1920'de hem Türkiye Büyük Millet Meclisimiz açılmış, hem de cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisimizin ilk başkanı ve cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan gününü bayram ilan etmiş ve bu bayramı da çocuklarımıza armağan etmiştir.

Çünkü bu güzel ülkeyi, yarınlarımız olan çocuklarımıza emanet edeceğiz. İnanıyorum ki; enginliğin timsali denizimizin, inanç adası Akdamar'ımızın, kadim kalemizin ve yüce Erek'imizin çocukları olan Vanlı yavrularımız da; dünyada tek olan bu çocuk bayramının taşıdığı anlamın bilincindedirler. Çocuklarımızın sahip olduğu bu bilinç; geleceğin büyük Van'ının, Türkiye'sinin ve dünyasının inşasına en büyük katkıyı yapacaktır.

Bu umut ve inançla, bütün hemşehrilerimin, özellikle de çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyor; bayramın, ilimizdeki yavrularımız başta olmak üzere dünyanın bütün çocuklarına sağlık, mutluluk ve başarı getirmesini diliyorum”
dedi.