TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE ÖDÜL - VAN HABERLERİ

TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERE ÖDÜL - VAN HABERLERİ
Türk Eğitim-Sen Van Şubesi Başkanı Kutbettin Yıldız, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı'nda gösterdikleri başarıdan dolayı Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerine ödül olarak kitap verdi.
Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi'nde düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Türk Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Kutbettin Yıldız, Okul Müdürü Zeynel Abidin Akkuş, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Törende açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü programında öğretmen ve öğrencilerin sergiledikleri gösterinin takdire şayan olduğunu belirterek, “Programda zaman zaman duygulandık. Öğretmen ve öğrencilerimiz, bizlere çok güzel bir program sundular. Bu kapsamda okul müdürü Zeynel Abidin Akkuş başta olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencileri kutluyorum” dedi.

İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer ise, programda öğrencilerin katılımcılara duygulu anlar yaşattıklarını ifade ederek, kendilerine teşekkür etti.

Türk Eğitim-Sen Van Şube Başkanı Kutbettin Yıldız da, öğrencilere İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy hakkında kısa bir bilgilendirmede bulunduktan sonra Mehmet Akif Ersoy’un ‘Safahat’ kitabını hediye etti.