TOG GÖNÜLLÜLERİNDEN DAĞLICA’YA YARDIM ELİ - VAN HABERLERİ

TOG GÖNÜLLÜLERİNDEN DAĞLICA’YA YARDIM ELİ - VAN HABERLERİ
Toplum Gönülleri Vakfı (TOG) gönüllü öğrencileri Van’ın Gevaş ilçesinden sonra bu kez de Hakkari Yüksekova Dağlıca köyüne yardımda bulundular.
Hakkari Yüksekova ilçesi Dağlıca köyü İlkokulu sınıf öğretmenleri Habip ve Secde Enis’nin girişimleri sonucu, Karadeniz Teknik Üniversitesi ve Hakkari Toplum Gönülleri vakıf üyeleri tarafından dağlıca köyünde okuyan öğrencilere yardım eli uzattı. Toplum Gönüllüleri Vakfı üyeleri öğrencilere bot - kaban, kırtasiye malzemeleri ve oyuncak yardımında bulundular.

Konuyla ilgili görüş aktaran Toplum Gönüllüsü Karadeniz Teknik Üniversitesi TOG Koordinatörü Darya Kızılboğa, Hakkari’nin Yüksekova Dağlıca köyü sınıf öğretmeni olan Secde Eniş’ın kendilerine ulaşmasıyla birlikte Hakkari Toplum Gönüllüleri Koordinatörü Enis Beyter ile yola koyulduklarını söyledi. Kızılboğa, “Hakkari-Dağlıca'dan bana ulaşan bir öğretmen ilk ve ortaokulda bulunan minik dostlarımıza karne hediyesi verebilme imkanımız var mı diye sordu. Bende Toplum Gönüllüleri Vakfında gönüllülük yaptığım süreçte toplumsal barış için çeşitli çalışmalarda bulundum. Acaba Trabzon-Dağlıca Barış Köprüsü kurulabilir mi? diye bir öneri de bulundum Trabzon halkına Dağlıca'dan sonra diğer doğu şehirleri ile farklı çalışmalar yürütmekti amacım. Trabzon ''Onlar da bizim çocuklarımız'' dedi ve beraber bir çalışma yürüterek Dağlıca'da bulunan yaklaşık 100 öğrenciye mont-bot ve kırtasiye malzemesi hediye ettik” dedi.