THK’DAN ÜCRETSİZ MODEL UÇAK KURSU - VAN HABERLERİ

THK’DAN ÜCRETSİZ MODEL UÇAK KURSU - VAN HABERLERİ
Türk Hava Kurumu (THK) Van Şube Başkanlığı ile Van Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nce ortaklaşa düzenlenen ‘Ücretsiz Model Uçak Kursu’ başladı.
Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi’nde Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 15 öğrencinin katılımıyla başlayan kurs, Model Uçak Öğretmeni İlhan Gezgen gözetiminde veriliyor. Konu ile ilgi açıklama yapan THK Van Şube Başkanı Vahdettin Dicle, “Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün yol göstericiliğinde 16 Şubat 1925 tarihinde ‘Türk Teyyare Cemiyeti’ adı altında kurulan Türk Hava Kurumu, bu yıl 90. yılını şubat ayında kutlayacaktır.

Türk milletinin maddi ve manevi destekleriyle yaşayan, havacılığın her alanını milletimize benimseten, sevdiren, ilerletmek için görev yapan bir kurumdur. Bu kurum, 1930 yılından beri ilimizde hizmet etmektedir. Yani 85 yıldır ilimizde sayısız havacı kazandırdık, kazandırmaya devam etmekteyiz. Genel Başkanımız Sayın Vacit Öktem’in dediği gibi 2015 yılında ücretsiz sportif havacılık bizim önceliğimiz olacaktır. Şubemiz, 2014 yılında 14 model uçak kursu kapsamında 385 öğrenciye Ücretsiz Model Uçak Kursu vermiştir. Ayrıca 10 gencimiz; yamaç paraşüt planör, yelken kanat kurslarına gönderilerek başarılı olmuşlardır. Bu yıl inşallah sayıyı daha da fazlalaştıracağız”
dedi.