TEOG SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI - VAN HABERLERİ

TEOG SINAV SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ ÇALIŞTAYI - VAN HABERLERİ
Van Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘TEOG Sınav Sonuçlarının Değerlendirilmesi Çalıştayı’ düzenlendi.
Edremit ilçesindeki bir okulda yapılan çalıştaya İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, yardımcıları Celal Gezici, Nuran Altan Göl, İl Milli Eğitim Şube müdürlerinden M. Şirin Atlı, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İnan ve Edremit ilçesindeki okul müdürleri katıldı. Edremit Milli Eğitim Müdürü Mehmet İnan, Edremit’teki okulların TEOG sınavındaki başarı durumu ve eğitim öğretim istatistiklerinin sunumunu yaptı.

Ardından konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin; ilçelerdeki eğitim öğretim faaliyetleri, okuma yazma durumları, devamsız öğrencilerin sayıları gibi bazı eğitim konuları hakkında sunum yaptı. Okul müdürlerinin görevlerini yerine getirirken göstermeleri gereken hassasiyetin önemine, idarecilerin sorumluluk duygusu içinde iş ve işleyişleri takip etmeleri gerektiğine değinen Kırekin, TEOG sınavlarındaki başarı ortalamalarının artırılması için göreve yeni başlayan ve halen görevde olan okul müdürlerinin öğrenciler konusunda gereken gayretleri göstermeleri gerektiğini belirtti.

Sunumda geçen yılın TEOG başarı ortalamaları ile bu yılki TEOG ortalamaları karşılaştırılması yapıldı. Bu yılki TEOG ortalamasının geçen yıla nazaran arttığı belirtildi.