TAŞYAPAN’DAN NEHİR’İN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ - VAN HABERLERİ

TAŞYAPAN’DAN NEHİR’İN AİLESİNE TAZİYE ZİYARETİ - VAN HABERLERİ
Van Valisi İbrahim Taşyapan, kaybolduktan yaklaşık 4,5 ay sonra ölü olarak bulunan 4 yaşındaki Nehir Aslan’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
29 Ekim 2014 tarihinde kaybolan ve 13 Mart 2015 tarihinde cansız bedenine ulaşılan Nehir Aslan için taziye ziyaretinde bulunmak üzere Gürpınar ilçesine giden Vali Taşyapan’ı Gürpınar Kaymakamı Metin Yılmaz karşıladı. Vatandaşların ilgisi ile karşılaşan Vali Taşyapan, esnafların daveti üzerine bir kahvehanede onlarla sohbet ederek sorunlarını dinledi.

Buradan Kırkgeçit Mahallesi’ne giden Vali Taşyapan, beraberindeki Gürpınar Kaymakamı Metin Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan, Jandarma Alay Komutanı İrfan Kızılaslan ve İl Müftüsü Nimetullah Arvas ile Nehir’in babası Erkan Aslan’a taziye ziyaretinde bulundu.

Nehir’in babası ve yakınlarına başsağlığı dileyerek sohbet eden Vali Taşyapan, bu ziyaretinin ardından köyde bulunan Kırkgeçit İlkokulu’nu da ziyaret etti. Burada bulunan öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Taşyapan, daha sonra il merkezine döndü.