Takva'dan bürokrasi çıkışı: Bir ülkede ne zaman ki tüccar...

Takva'dan bürokrasi çıkışı: Bir ülkede ne zaman ki tüccar...
Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Bir ülkede ne zaman ki tüccar, sanayici ve esnaf bürokratlardan çok ve ülke yönetiminde karar verici olurlarsa o ülkenin modern ve gelişmiş olacağını belirti...

Van TSO Genç Girişimciler Kurulu ve Erciş Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile düzenlenen KOSGEB Destekli Uygulamalı Girişimcilik kursu sona erdi. Bugün Erciş’te yapılan törenle kursiyerlere sertifikaları verildi.

Erciş Ticaret ve Sanayi Odası’nda yapılan törene Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Karaman, Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Biner, Diyaeddin Altındal, Murat Beyaz ve Ömer İnanç, Meclis Başkan Yardımcısı Bülent Harman, Van Şoförler Odası Başkanı Emin Tuğrul ve Başkan Yardımcısı Kadir Gülgeldi, Erciş TSO Başkanı İzzet Yağar, Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Eren Görsel Görmen ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri katıldı.Yapılan Törende konuşan Erciş Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İzzet Yağar, Van TSO Genç Girişimciler Kurulu ile ortak yürüttükleri bu çalışmanın Erciş için çok önemli olduğunu belirterek “İlçemizde açılan bu kursa gösterilen ilgi bizleri mutlu etmiştir. Bundan sonra da bu kursları düzenlemeye devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Bir ülkede ne zaman ki tüccar, sanayici ve esnaf bürokratlardan çok ve ülke yönetiminde karar verici olurlarsa o ülkenin modern ve gelişmiş olacağını belirterek “Bu nedenle bizler ısrarla yeni girişimci, tüccar ve sanayicilerin olması için çaba göstermeliyiz.

Van TSO olarak şimdiye bu yönetim anlayışı ile hareket ediyoruz. Genç Girişimciler Kurulumuzun başlattığı bu çalışmalar bu nedenle çok önemlidir. Van’da yapılan kursların ardından burada açılan kursta başarılı olan kursiyerlere sertifikaları teslim edilecek. Burada önemli olan sertifikalarını alan kişilerin iş hayatına başlamasıdır. Açılan desteklerden faydalanması, bir işletmeye can vermeleri, hayata geçirmeleri önemli bir kazanım olacaktır. Bu nedenle Girişimcilerimiz bizim için oldukça önemlidir” şeklinde konuştu.Van Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Eren Görsel Görmen de yeni girişimcilerin ekonominin can damarı olduklarını belirterek “yeni işletmeler ekonomiye can katar. Bugün sertifika alacak girişimcilerimizin iş hayatına atılmaları en büyük dileğimiz” dedi.Konuşmaların ardından Van TSO Başkanı Necdet Takva, Erciş TSO Başkanı İzzet Yağar, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Eren Görsel Görmen ve Van Şoförler Odası Başkanı Emin Tuğrul tarafından kursiyerlere sertifikaları verildi.