SP’Lİ DEMİR’DEN TANITIM TOPLANTISI DEĞERLENDİRMESİ - VAN HABERLERİ

SP’Lİ DEMİR’DEN TANITIM TOPLANTISI DEĞERLENDİRMESİ  - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Saadet Partisi Van İl Başkanı Ali Demir, Ankara’daki aday tanıtım toplantısıyla ilgili bir açıklama yaptı.
Açıklamalarda bulunan Demir, Saadet ve Büyük Birlik ittifakının milletin mahşeri vicdanında beklenen, özlenen bir ittifak olduğunu Ankara Arena’da ortaya koyduğunu belirtti. Demir, “Milli Görüş’ün sömürü dünyasına karşı yeni adil bir dünya kurmak gibi çok büyük hedefleri var. O nedenle Siyonizm’e karşı ittifaklar kurmanın ustasıdır aslında Milli Görüş. Milli Görüş’ün üçüncü partisi Refah, 1991 yılında da MHP ve Islahatçı Demokrasi Partisi ile Refah çatısında ittifak kurdu. Meclise girdi. Refah’ın iktidarının yolunu açtı.

İki adaş genel başkanımızın Mustafa Destici ve Mustafa Kamalak’ın ‘biz iki ortak olduk, inşallah üçüncü ortağımız Rabbimiz olacak’ şeklindeki söz ve görüntüleri bizleri yeni bir gelecek için ümitlendirmiştir. Ülkemizin tamamı Kürt, Türk, Çerkez, Laz ama Müslüman. Bu özellikleri bünyesinde barındıran partilerimiz ittifak yaptı.

Yani milletle ittifak yapmış oldu. Van için söyleyeceğimiz tek bir cümlemiz var. Sevgi, barış, kardeşlik ve ittifakta birleştik. Hedef mi? Elbette milli ittifak, milli iktidar. Van halkımızın öz benliği ve gerçek değerlerini yansıtacak bu ittifakın Van’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyoruz”
dedi.