SOĞANDAN SADIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA; 'İNADINA BARIŞ, İNADINA HUZUR DİYECEĞİZ'

SOĞANDAN SADIRIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA;  'İNADINA BARIŞ, İNADINA HUZUR DİYECEĞİZ'
VAN HABER - Başkale'de taziye ve esnaf ziyaretinde bulunan AK Parti heyetine bir grup tarafından saldırı yapıldı.Başkale'de taziye ve esnaf ziyaretinde bulunan AK Parti heyetine bir grup tarafından saldırı yapıldı.
Dün sabah saatlerinde seçim çalışmaları kapsamında Başkale ilçesine gelen AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda ve milletvekili adayı Faruk Alpaslan, beraberindekilerle taziye ziyaretinde bulunurken bir grup tarafından sözlü saldırıya uğradı. Daha sonra buradan ayrılan AK Parti heyeti, esnaf ziyareti kapsamında girdikleri bir dükkanda tekrar etrafta toplanan bir grubun saldırısına uğradı. Fiziksel saldırının ardından polis ekiplerinin müdahalesi sonucu girmesi sonucu grup bölgeden uzaklaştırıldı.

"ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİK"

Yaşanan saldırıyla ilgili açıklamada bulunan AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, seçim çalışmaları kapsamında partililerle birlikte Başkale ilçesine gelip taziye ziyaretinde bulunduklarını belirterek, "Taziye ziyaretinde maalesef DBP ve HDP'liler tarafından hakarete uğradık. Bunlar bir taziyede Fatiha okunurken bile bu şekilde saldırganlıklarını sürdürmektedirler. Bunun yanında esnaf ziyaretine başladığımız anda, hemen anons araçlarını getirip önümüzü kestiler. Biz biraz ilerlerken, HDP yönetimi, ilçe başkanı ve partilileri maalesef bize saldırdılar. Özellikle bana ve adayımıza saldırdılar. Araya giren kardeşim darp edildi. Birçok kişi darp edildi.

Ölümle tehdit edildik. Türkiye demokrasi ülkesi, aynı zamanda güvenli bir ortamda seçimin yapılabilmesi gereken bir ülkedir. AK Parti hükümetinin getirmiş olduğu bu refahtan yararlanan bu kesimler maalesef bu şiddeti göstermektedirler. Tahammülleri yoktur. Kesinlikle kendilerinden başka hiç kimsenin siyasi çalışma yapmasına tahammülleri yoktur. AK Parti olarak inadına barış, inadına huzur diyeceğiz" dedi.