SOĞANDA’DAN ‘TOPLU AÇILIŞ’ AÇIKLAMASI - VAN HABERLERİ

SOĞANDA’DAN ‘TOPLU AÇILIŞ’ AÇIKLAMASI - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van İl Başkanı Zahir Soğanda, sosyal medyada toplu açılışlarla ilgili yöneltilen soruları yanıtladı.
İl başkanlığı binasında bir basın toplantısı düzenleyen AK Parti İl Başkanı Soğanda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın toplu açılışları gerçekleştirmek amacıyla 14 Mayıs Perşembe günü Van’a geleceğini belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın toplu açılışları gerçekleştirmek için Van’a geleceği haberi alan vatandaşların özellikle sosyal medya üzerinde ‘Cumhurbaşkanı hangi açılışlar için geliyor?’ sorusunu kendilerine yönelttiğini ifade eden Soğanda, “Halkımız, dört gözle Sayın Cumhurbaşkanımızın gelmesini bekliyor.

Cumhurbaşkanımızın Van halkının gönlünde yeri başkadır. Tabi Cumhurbaşkanımız da Van’ı seviyor. Bunun için her fırsat bulduğunda ilimize geliyor ve halkın dertlerini dinliyor. Bu kapsamda sosyal medya üzerinde Sayın Cumhurbaşkanımızın gelişini duyan halkımız, ‘hangi açılışlar için geliyor’ şeklinde soruları söz konusu. Van halkı hükümetimiz ve devletimiz tarafından ne kadar yatırım yapıldığını aslında bilmektedir. AK Parti hükümetinin geldiği günden bugüne kadar birçok yatırımı söz konusu olmuştur. Van adeta sessiz bir devrim yaşamıştır. Yatırımların haddi hesabı yoktur.

Kentimizde yaklaşık 1,5 milyar TL’lik bir yatırım söz konusu. Özellikle Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu 44 okul ve pansiyonlar ön plandadır. Yine AFAD’ın konutların ardından Van’da yapmış olduğu yatırımlar, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yaptığı yatırımlar, Sağlık Bakanlığı’nın yapmış olduğu yatırımlar, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın yapmış olduğu yatırımlar, Kalkınma Bakanlığı’nın devasa yatırımları, Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın birçok alanda yapmış olduğu yatırımlar ve Yüzüncü Yıl Üniversite’sinde yapılan yatırımlar söz konusudur.

İşte Sayın Cumhurbaşkanımız, tüm bu devasa yatırımların açılışlarını yapmak üzere Van’a gelecektir. Bu yatırımlar, Van’ımızın gerçekten çağ atlamasına neden olacak yatırımlardır. Eğitim başta olmak üzere ulaştırma, sağlık ve diğer tüm alanlarda yapılan bu yatırımların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.