SOĞANDA; VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SORUMLULUKLARINI KABUL ETMİYOR

SOĞANDA; VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SORUMLULUKLARINI KABUL ETMİYOR
VAN HABER - AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, beraberindeki milletvekili adayları Faruk Alpaslan ve Nizamettin Ağar ile Edremit ilçesinde halkla bir araya geldi.
Aday listelerinin belirlenmesinin ardından çalışmalara başlayan AK Parti Van İl Başkanlığı, milletvekili adaylarıyla birlikte ziyaretlerini sürdürüyor. AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda, milletvekili adayları Faruk Alpaslan ve Nizamettin Ağar ile birlikte sabah saatlerinde Edremit ilçesine gelerek ilçe teşkilatını ziyaret ettiler. İlçe Başkanı Halis Bayramoğlu ve teşkilat üyeleri tarafından kapıda karşılanan Başkan Soğanda ve milletvekili adayları, Edremit ilçe halkıyla bir süre görüştü. Edremit TOKİ’lerde zaman zaman ciddi su sıkıntılarının yaşandığını ifade eden vatandaşlar, Soğanda ve adaylardan yardım talep etti.

Milletvekili adayları Alpaslan ve Ağar’ın konuşmalarının ardından söz alan Başkan Soğanda, Edremitli vatandaşların taleplerini dinlemek üzere ilçeye geldiklerini ve TOKİ’lerdeki su sıkıntısına vakıf olduklarını söyledi. Hükümetin bölgede bir yıl içerisinde kar kış demeden 30 bin konutu teslim ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Soğanda, “30 bin konutun bölgede tamamlanmasının ardından elbette ki ufak tefek sorunlar yaşanacaktır. Dönemin Başbakanı, Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan, deprem süresince 4 defa Van’a gelerek tüm çalışmaları yerinde izledi. TOKİ’lerde yaşanan sıkıntıların hepsinin bilincindeyiz.

Şunu sormamız gerekiyor; bunca yatırımı ve hizmeti bölge halkına sunan AK Parti hükümetine karşılık belediyenin TOKİ’lere bir su vermesi çok mu? Yapmadılar. Yapamadılar. Fakat Recep Tayyip Erdoğan’ın DSİ’ye talimatı ile sadece TOKİ’lere değil, tüm bölgeye 50 yıl yetecek su hattı çalışması başlatıldı ve bitirildi. Burada Van Belediyesi maalesef ki sorumluluklarını kabul etmiyor. Bizler konunun takipçisiyiz. Gerekli tüm mercilerle görüşerek geçici bir süreliğine tankerlerle su taşınıp, mağduriyetin en aza indirgenmesini sağlayacağız. Kalıcı bir çözüm için de belediyenin sorumluluklarını yerine getirmesi gerekiyor’’
dedi.

Toplantının ardından Başkan Soğanda ve milletvekili adayları vatandaşlarla bir süre görüşmesinin ardından Edremit’ten ayrıldılar.