SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ VAN'DA ANILDI - VAN HABERLERİ

SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİ VAN'DA ANILDI - VAN HABERLERİ
Sarıkamış Harekatının 100. yıl dönümünde, hayatını kaybeden binlerce şehid için Van’da program düzenlendi.
YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezinde düzenlenen programda Sarıkamış'ta donarak hayatını kaybeden şehitler ve harekatın 100. yıl dönümünde düzenlenen programla anıldı. Osmanlı-Rus Harbi orijinal fotoğraf sergisinin ardından arşiv görüntülerinden oluşan “Sarıkamış Destanı” adlı film sunumu yapıldı. Arabesk müziğin tanınmış isimlerinden sanatçı Gökhan Güney'in de sahne aldığı programda bir birinden güzel eserler okuyarak geceye katılanlara güzel anlar yaşattı.

Daha sonra sanatçılar tarafından şehitler için söylenmiş türküler, ilahiler ve yakılan ağıtlar 6 farklı dilde seslendirildi. Program sonunda sanatçılara yaptıkları seslendirmeden dolayı çiçek takdim ederek kutlayan Van Vali Vekili Mehmet Parlak, Sarıkamış Harekatı sırasında şehit düşen Mehmetçikleri anmanın önemine dair yaptığı konuşmanın ardından program sona erdi.

Sarıkamış'ta hayatını kaybeden şehitleri anmak için düzenlenen programa, Van Vali Vekili Mehmet Parlak, YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Kazankaya, Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.