SAMSUNG VAN'DA MAĞAZA AÇTI - VAN HABERLERİ

SAMSUNG VAN'DA MAĞAZA AÇTI - VAN HABERLERİ
Samsung, Anadolu'ya yayılma stratejisi kapsamındaki 17 mağazanın ilkini Van'da açtı.Güney Koreli teknoloji firması Samsung, Anadolu'ya yayılma stratejisi kapsamında Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine açmayı planladığı 17 mağazadan ilkini Van'da faaliyete soktu.

Güney Koreli teknoloji firması Samsung, Anadolu'ya yayılma stratejisi kapsamında Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine açmayı planladığı 17 mağazadan ilkini Van'da faaliyete soktu.

ANADOLU'YA YAYILMA STRATEJİSİ

Anadolu'ya yayılma stratejisi ile Van, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Şanlıurfa, Elazığ, Adana, Mersin, Diyarbakır ve Mardin'de 15 milyon liralık yatırımla 17 mağaza açmayı planlayan Samsung Electronics, bölgedeki mağaza sayısını 89'a çıkarmayı hedefliyor.

100 KİŞİLİK İSTİHDAM

Bu doğrultuda bölgedeki ilk mağazasını Van'da açan firma, yıl içinde diğer 9 ilde de 17 mağazayı faaliyete sokacak. Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni açılacak 17 mağazada 100 kişinin istihdam edileceğini belirtti.

BÖLGEYE 15 MİLYONLUK YATIRIM

Yaptıkları yatırımla bölge ekonomisine önemli katkı sunacaklarını anlatan Joung, şöyle konuştu; "Distribütör ve bayiliklerimizle bölgeye toplam 15 milyon liralık yatırım yapıyoruz. Halkın gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Hedefimiz yaygınlığımızı artırmak, herkesin hayatını kolaylaştıran ürünlere kolaylıkla ulaşılmasını sağlamak. Bu kapsamda Van önemli bir nüfusa sahip. Burada yatırım yapmamızın en önemli nedenlerinden biri genç nüfusun fazla olması. Özelikle gençlerin teknolojiyi yakından takip ettiğini görüyoruz. Biz de teknoloji firması olarak yatırım yapıyoruz. Van ve çevresindeki bölgeye daha çok yatırım yapıp daha fazla mağaza açmak istiyoruz."


Açılışa Vali İbrahim Taşyapan, Samsung Electronics Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü Hüseyin Erel ile çok sayıda davetli katıldı.