ŞAHİN'E BİR DESTEK DE ARVAS'TAN

ŞAHİN'E BİR DESTEK DE ARVAS'TAN
TGRT FM Radyo Müdürü ve köşe yazarı Vanlı Ataullah Arvas, bu haftaki köşesini Van ve AK Parti'nin genç aday adayı Zafer Şahin'e ayırdı.
Arvas, köşesinde Van'ın artık kendi evlatlarına ihtiyaç duyduğunu, son dönemlerde adı sıkça zikredilen Zafer Şahin'in Van'da kanayan birçok yaraya merhem olabileceğini ve Van'ın öne çıkan birçok sorununu yazdı.

İşte Ataullah Arvas'ın yazısı:

“Van'ımızın Çocuğunu İsteriz!


Eski Başbakanlardan Ferit Melen ve Kamuran İnan’ın memleketi Van’da yerli aday tartışması yaşanmaktadır. Konu, yabana atılacak gibi değildir.
Ferit Melen ve Enerji Bakanımızdan Kamuran İnan’ı yetiştiren şehirde belediye başkanı Bekir Kaya, Ağrılıdır. İrisan beyleri geleneğinden gelen ve evliya torunlarından işletmeci Zeki Yıldız Küçük, kasabamız Gürpınar’da kendine yer bulabilmiştir.

HDP’nin geçmişte yaptığı Hüseyin Çelik için ‘Siirtlidir. Ne işi var Van’da?’ kampanyasına karşılık Sayın Çelik, Gaziantep’ten milletvekili seçildi. Oysa, görüldüğü gibi DBP’li Bekir Kaya da, bu şehrin çocuğu değildir.

Sadece belediye başkanı mı? Hastane basıp doktor tartaklayan, adı bizde saklı vekilden gayrısı nerdeyse böyledir. Hal bu iken, nerdeyse birçok hemşehrimiz özellikle mahalli seçimlerde şu ya da bu sebepten dolayı sandığa gitmekten imtina etmiştir.

Gelinen noktada, Van’ımızın evladını istemek kimsenin gücüne gitmesin! AK Parti aday adayı Zafer Şahin, bunlardan biridir. Kökleri yüzyıllardır Van’da olan Şahin, kendisini iyi yetiştirmiş, ilimizin meselelerine müdrik, bir teknikerdir. Bu aday adayla partisi, şehrin demokrafik yapısını da yakalamış olacaktır.

Van’da herkesin gönül rahatlığıyla oy vereceği Şahin’e başarılar dilerken, bundan hareketle Van’ımızın acilen çözülmesi gereken problemlerinden söz etmeden geçemeyeceğim.

Bunların başında susuzluk geliyor ki, yaz aylarında musluklardan sıklıkla ‘tısssssss’ tesi duymaya başladık.Aman Gürpınar’ımızın suyu boşuna akmasın. Yıllardır atık su problemini çözemeyen Van’da, göl tehdit altındadır.

Nerde kaldınız çevreciler! Haydi! Tencere tava yapalım. Topokrafik yapısında iyi bir tarım ve hayvancılık şehri olan Van’ımıza keçi, koyun gibi hayvanlar komşu ülke İran’dan gelmeye başlamıştır ve hayvancılık can çekişmektedir.

Ülkemizin en iyi karabaşak buğdayı adeta kaybolmuştur. Şahsi gayretimle sevgili dostum İstanbul Halk Ekmeği (İHE) Genel Müdürü Sayın Salih Bekaroğlu’nun dikkatini bu buğdaya çekmeyi başardım. İnşallah arkası gelecektir. Umarım, Türkiye bu tada kavuşacaktır.

Bütün bu değerlerimizin Van’ımıza kazandırılması bu toprağın ‘has’ çocuklarına kalmıştır. Artık civardan toplanan kıymetli politikacılardan ziyade, yerelimizden aday istiyoruz. Siyasi demokrasimizin vazgeçilmezi partilerimizden güneşin en romantik batışının yaşandığı Van Gölü havzası çocuklarına bunu fazla görmemeli..!”