ŞAHİN’DEN ‘ÇÖZÜM SÜRECİ’ AÇIKLAMASI - VAN HABERLERİ

ŞAHİN’DEN ‘ÇÖZÜM SÜRECİ’ AÇIKLAMASI - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Zafer Şahin, “Çözüm süreci, bölgenin kalkınması ve geleceği için olmazsa olmazdır” dedi.
Açıklamalarda bulunan Şahin, AK Parti hükümetinin yürüttüğü en büyük ve en kapsamlı projelerden biri olan çözüm sürecinin özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri için olmazsa olmaz olduğunu söyledi. Şahin, “Bölgenin geleceği, yatırımların artması ve var olan yatırımcıyı bölgede tutmak için çözüm süreci şarttır, kaçınılmazdır, ihtiyaçtır” dedi.

Bölgedeki yatırımcının en büyük korkusunun yarın korkusu olduğunu dile getiren Şahin, çözüm süreci ile birlikte bu korkuların son bulacağı, bölgede yatırımların artacağı, bölgeye ekonomik ve sosyal canlılık geleceğini kaydetti. Şahin, “Van ve ilçelerini çok iyi biliyorum. Van başta olmak üzere ilçelerimizin birçoğunda sıcak su kaynaklarımız var ve bunlar yok olup gitmekte. Çözüm süreci ile birlikte buralara yapılacak sosyal tesisler ya da özelleştirmeler ile bölgede turizm canlanacaktır. Yine bu da ekonomik olarak büyük bir canlılık getirecektir.

Unutulmamalı ki insanlar ekonomik olarak özgürse, mutludurlar. Van'ın kış memleketi olduğunu unutmuş gibiyiz. Aslında unutmaya çalışıyoruz. Yine Van ve ilçelerinde çok kaliteli uluslararası kayak tesisleri yapılarak uzun geçen kışı ekonomik anlamda kullanmak mümkün. İnşallah bunların hepsi çözüm süreci ile mümkün olacaktır. Nasip olursa seçilirsek, çözüm sürecinin sonuca ermesi için elimden geleni fazlası ve layıkıyla yapma sözü veriyorum. Rabbim ülkemizden, bölgemizden ve Van'ımızdan huzuru ve barışı eksik etmesin”
diye konuştu.