SAADET PARTİSİ’NDEN ALTINOKTA KÖRLER DERNEĞİ’NE ZİYARET - VAN HABERLERİ

SAADET PARTİSİ’NDEN ALTINOKTA KÖRLER DERNEĞİ’NE ZİYARET - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Saadet Partisi Van İl Başkanlığı heyeti, Engelliler Haftası münasebetiyle Altınokta Körler Derneği’ni ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Saadet Partisi Van Milletvekili Adayı Özay İlhan, Saadet Partisi’nin engelli vatandaşlar için yapılan çalışmaları göstermelik veya yapıyor gözükmek için yapmadığını, aksine insani ve manevi değerleri önde tutarak ve özümseyerek yaptığını söyledi. İlhan, “Saadet Partisi’nin meclise girmesi halinde engellilerin, toplumun önemli ve saygıdeğer bir bölümünü teşkil ettikleri göz önünde bulundurularak, çalışacakları iş sahalarının hazırlanmasına, insanca yaşama şartlarına kavuşturulmalarına, her türlü tesis ve altyapıda kendileri için gereken yatırımların yapılmasına özel bir itina gösterilecektir.

Ayrıca, engellilerin ihtiyaç duydukları her türlü alet ve gerecin, külfetsiz bir şekilde karşılanması için kolaylık sağlanacak; bunları üreten ve ihraç eden tesislerin kurulması ve gelişmesi teşvik edilecektir. Engelliliğe yol açan sebeplerin ortadan kaldırılması hususunda Sağlık Bakanlığı’nın gerekli ve yeterli çalışmaları yapması, bunun devlet politikası olarak sürdürülmesine özel önem verilecektir”
dedi.