SAADET PARTİSİ SEÇİM STARTINI VERDİ - VAN HABERLERİ

SAADET PARTİSİ SEÇİM STARTINI VERDİ - VAN HABERLERİ
Saadet Partisi Van İl Başkanlığı, seçim startını verdiklerini bildirdi. Partiden yapılan yazılı açıklamada, teşkilat olarak ve kendilerine gönül vermiş binlerce kişiyle 25. Dönem Milletvekili seçim çalışmalarına başlandığı duyuruldu.
Açıklamada, Türkiye’nin dört bir tarafından genel merkeze binlerce aday adayının başvuruda bulunduğu belirtilerek şöyle denildi: "Yoğun çalışmalar neticesinde davamıza ve memleketimize hayırlı olmasını temenni ettiğimiz aday listelerimiz oluşturulmuştur. Van’ın geleceği için teşkilatımızla beraber milletvekili adayları olarak tüm gücümüzle çalışmaya hazırız.

Van milletvekili aday listelerine bakıldığında temsil sorunu olmayan tek liste Saadet Partisi listesidir. Saadet Partisi yaptığı çalışmalar, öneriler ve uyarılarla Van’da geçen seçimlerde en fazla oyu alan iki siyasi partiden daha fazla çalışmış ve toplumun meselelerine daha duyarlı bir siyasi yol izlemiştir. Saadet Partisi Van milletvekili aday listesindeki hiçbir arkadaşımızın tanınma sorunu yoktur. Diğer partilerdeki gibi toplumun tanımadığı isimlerden değil, Van halkının yüreğinden çıkıp gelmiş adaylar listemizde yer bulmuştur.

Özellikle iktidar partisinin aday listesi üzerindeki kamuoyu önünde yaşanan tartışmaları görünce, Van’da iddiasının olmadığını görmekteyiz." Partilerine yoğun bir teveccüh yaşandığı belirtilen açıklamada şöyle denildi: "İktidarda olma sorumluluğu görmezden gelinerek, şahsi gelecek hesapları peşinde aday listesi belirleyenlere karşı Van halkı da Saadet Partisi’nin iktidar çatısı altında gereğini fazlasıyla yerine getirmek için sabırsızlanmaktadır. Bünyesinden nice iktidarlar çıkaran Milli Görüş geleneğinin asıl sahibi olan Saadet Partisi, geneldeki ve yerel yönetimlerdeki iktidar gücü ile Van halkına dayatılan toplumsal karşılığı olmayan aday listelerine karşı temsil sorunu olmayan ve herkesin kendini ifade edebileceği en doğru adrestir. Van üzerinden hesapları olan, kendi siyasi gelecekleri için Van’ı arka plana atmaktan bir an olsun geri durmayacaklarına emin olduğumuz yönetme ve iktidar sorumluluğu emanet edilmiş siyasi partiler ve siyasetçilerin bilmesini isteriz ki; Saadet Partisi var oldukça, Van sahipsiz değildir.”