Rekor Geliyor!

Rekor Geliyor!
Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden Meryem Taşçıoğlu ve Hilal Koç’un başlattığı 30 bin raptiyeden yapılan Hafsa Sultan portresi projesi, Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeye hazırlanıyor.
Manisa CBÜ, 22’nci Bilim ve Bahar Şenlikleri kapsamında Celal Bayar Üniversitesi Öğrencileri tarafından Sedat Çalımlı’nın da destekleriyle 4 günde hazırladığı 30 bin raptiyeli Hafsa Sultan Portresi, CBÜ Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi’ne teslim edildi.

3 metre uzunluğundaki Hafsa Sultan Portresine son raptiyeleri Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ali Çipiloğlu, hastanenin Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Turhan, Yrd. Doç. Dr. Rahime Sancar Edis, Yrd. Doç. Dr. Hakan Akçay,  Optimum kulüp, Cbüsos kulübü, Tıp Öğrencileri Birliği Kulübü, üniversiteli öğrenciler ve porteyi çizen resim öğretmeni Sedat Çalımlı taktı.

Resim öğretmeni Sedat Çalımlı, Hafsa Sultan Portresine takılan her bir raptiyenin tanesinin en az 1 liradan satışa çıkarıldığını söyleyerek “Portrede emeği olmak isteyen üniversite görevlilerimiz ve öğrencilerimiz en az 1 lira karşılığında bir raptiye alarak portreye taktı. Elde edilen gelir CBÜ Tıp Fakültesi Hafsa Sultan Hastanesi Onkoloji Bölümü’nde yatan 10 çocuğumuzun her birinin bir hayalini gerçekleştirmek için kullanılacak. Akülü araba, bisiklet, tablet bilgisayar, telefon, çocuk odası gibi hediyeler alınarak hayalleri gerçeğe çevrilecek” diye konuştu.

Sedat Çalımlı, 30 bin raptiyeden yapılan portrenin Guinness Rekorlar Kitabı’na girmesi için çalışmalara başlayacaklarını belirterek, rekorun 25 bin raptiye ile yapılan bir porteye ait olduğunu söyledi.

Bu rekorun aşıldığını hatırlatan Çalımlı, “Şimdi bunun tescillenmesi için çalışmalara başlayacağız. Hafsa Sultan Portresini Guinness Rekorlar Kitabına sokacağız” dedi. CBÜ Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ali Çipiloğlu, öğrencilerin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yaptıkları çalışmanın örnek olacağını söyledi.Konuşmaların ardından Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ali Çipiloğlu ve öğrenciler portrenin son raptiyelerini taktıktan sonra üniversiteye teslim edildi.