RAHMET ELİ DERNEĞİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM

RAHMET ELİ DERNEĞİ’NDEN İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM
Van Rahmet Eli Muhtaçlarla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Muradiye Temsilciliği, ilçedeki Kobanililer başta olmak üzere 25 muhtaç aileye gıda ve para yardımında bulundu.
Dernek Temsilcisi İsmail Demir, dernek olarak bu ay Muradiye merkezde ve 8 mahallede bulunan yardıma muhtaç 25 aileye yardımda bulunduklarını belirtti. Bunların içerisinde Suriye’deki iç savaştan kaçıp gelen Kobanili muhtaç ailelerin de olduğunu ifade eden Demir, “Bu ailelere Muradiye’ye geldiklerinden bu yana başta gıda ve ev eşyası olmak üzere birçok konuda çeşitli yardımlarda bulunduk. Şu an merkez ve mahallelerde yardıma muhtaç 60 aile tespitinde bulunmuşuz.

İmkânsızlıklara rağmen bunlara her ay yardımda bulunmaya çalışıyoruz. Maalesef her ay hepsine ulaşma imkânımız olmuyor. Gönül isterdi ki, insanlarımız bu ailelerden birisini bir kez olsun ziyaret etseydi. Eminim ki o zaman bizi daha iyi anlarlardı. Hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz. Şunu özellikle belirtmek istiyorum, yardımda bulunmak isteyenleri diledikleri takdirde tespit ettiğimiz ailelere götürür ve onların yardımlarını kendi elleriyle de vermelerini sağlayabiliriz” dedi.