ÖĞRENCİLERİN OYUNCAK SEVİNCİ - VAN HABERLERİ

ÖĞRENCİLERİN OYUNCAK SEVİNCİ - VAN HABERLERİ
Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ‘Oyuncak Kumbara Projesi’ kapsamında toplanan oyuncaklar okullara dağıtıldı.
Yaklaşık bir ay önce Tuşba ilçesi Zambak Anaokulu’nda startı verilen ‘Oyuncak Kumbara Projesi’ kapsamında toplanan yüzlerce oyuncak, okullara dağıtıldı. Atmaca ve Şehit Çetin Aysan ilkokullarında düzenlenen oyuncakların teslim töreninde konuşan Oyuncak Kumbaram Proje Koordinatörü İbrahim Akkoyun, ikinci dönemde başlatılan proje kapsamında Van’ın çeşitli yerlerine bırakılan kumbaralar sonucunda toplanan oyuncakları ihtiyaçları olan okullara dağıtmaya başladıklarını söyledi. Akkoyun, “Toplanan oyuncakları ilk olarak Atmaca ve Şehit Çetin Aysan okullarına teslim ettik. Bunun yanında 72 anasınıfına da bu oyuncakların dağıtımı yapılacaktır” dedi.

Kampanyanın 2015-2016 eğitim öğretim sezonunda daha da genişletilmiş bir şekilde devam edeceğini ifade eden Akkoyun, kampanyaya katılan herkese teşekkür etti.

Atmaca İlköğretim Okulu Müdürü Başak Turhan ise, oyuncakların kendileri için sürpriz olduğunu belirterek, “Böyle bir projeden haberim vardı. Ancak bu kadar çabuk ve hızlı gelişeceğini beklemiyordum. Bunun yanında gelen yardım da kayda değer bir yardım. Beklentim bu kadar yüksek değildi, ama bizim içinde çok iyi oldu. Sınıfımız el işleri ve kartonlarla süslenmiş, ama oyuncak olarak pek bir şeyimiz yoktu. Çocuklar için çok iyi oldu. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Şehit Çetin Aysan İlköğretim Okulu Anasınıfı Öğretmeni Elif Yavuz da, daha önceleri yeterli sayıda oyuncakları olmadığını dile getirerek, “Şimdi ise yeterli sayıda olduğuna inanıyorum. En azından çocuklar kullandıkları şeylerle daha hoş vakit geçirebilecekler ve verimli bir eğitim alabilecekler. Herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Oyuncaklara kavuşan minik öğrenciler ise, emeği geçenlere teşekkür ettiler.