NİHAT ÇELİK, AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI - VAN HABERLERİ

NİHAT ÇELİK, AK PARTİ’DEN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI - VAN HABERLERİ
Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkan Yardımcısı Nihat Çelik, Van’dan AK Parti Milletvekili Aday Adayı başvurusunda bulundu.
AK Parti Van İl Başkanlığı binasında müracaatını gerçekleştiren Nihat Çelik, AK Parti’nin belli bir bölgenin, zümrenin, bir aşiretin değil, Türkiye’nin partisi olduğunu belirtti. Çelik, AK Parti’nin bugünkü uluslararası siyasi platformda izlediği siyasi stratejisi ve yöntemlerinin Türkiye halkının yüzde 70’i tarafından takdir edildiğini söyledi. AK Parti camiasının bir bireyi olmaktan son derece mutluluk duyduğunu da ifade eden Çelik, “Biz bu yelpazenin neresinde olursak olalım, çocuk değiliz ki bize çikolata vermedikleri diye küsüp gidelim. Biz bildiğimiz bu doğrularla, bu gerçeğin arkasında durmayı da bir görev biliyoruz.

Bu vesileyle bugün bize eşlik eden değerli arkadaşlarımıza da huzurlarınızda teşekkür ediyorum” dedi.

Hedeflerinin her zaman halka canla başla hizmet etmek olduğunu vurgulayan Çelik, “Daha önce bulunduğum görev itibariyle Van’ın ilçelerini çok iyi biliyorum. 700 küsur mahallesini, mezrasını da biliyorum. Tabi burada şunu söyleyebilirsiniz. Bu kadar görev yaparken neden aday adaylığı başvurusunda bulundunuz? Van Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’ne bağlı 35 bin üyemiz mevcut. Erciş Ziraat Odası’nda 7 bin 200 üyemiz var. Allah nasip ederse bu partide milletvekili olmam durumunda sadece Erciş’in sesi değil, tüm Van’ın sesi, yüreği olmak için mücadele edeceğim. Van’daki tüm muhtarların özellikle yüce parlamentoda alın teri ile bin bir zahmetlerle hayatını idame ettiren, doğrudan doğruya çiftçinin, üreticinin sesi olmak istiyorum. Onları temsil etmek istiyorum. Türkiye genelinde 53 bin muhtarın sesi olmak istiyorum. Bunları da parlamentoda temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Bölgenin dert ve sıkıntılarıyla da yakinen ilgileneceğini dile getiren Çelik, “Birinci hedefim, halkımın birlik ve beraberliğini pekiştirmek, dış odakların oyunlarını bozmaktır. Bölgede kardeşlik prensibi içersinde birbirimizi sevip, birbirimize tahammül göstereceğiz. Hepimiz insanız, hepimiz kardeşiz. Bölgemiz sanayileşme noktasında çok geri plandadır. Ancak, burada gerek seçmenimiz olsun, gerek nüfusumuz olsun bölge insanımızın geçim kaynağının yüzde 80’i tarım ve hayvancılıktır. Neden tarım ve hayvancılık camiasından gelen bir STK temsilcisi sizleri mecliste temsil etmesin? Neden tarım komisyonumuzda Van’dan bir milletvekiliniz olmasın?

Bu bizi son derece acı ve üzüntüye sevk etmektedir. Allah nasip ederse seçilmem durumunda başka komisyonlarda görev almayı asla düşünmüyorum. Çünkü ben fedakar ve çilekeş insanlara yol gösterici olmak istiyorum. Onlara her zaman çözüm olduğum gibi, aynaları da olmak için mücadele edeceğim” şeklinde konuştu.

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda ise yaptığı konuşmada AK Parti camiası olarak başlarının dik, alınlarının ak olduğunu belirterek, “Çünkü bizler bu memlekete, bu insanlara sizlerin oyuyla hizmet etmişiz. Ak Parti hizmet etmiştir. Bu kervana katkı sunan birçok arkadaşımız vardır. Allah’a şükür ayağımıza pranga olmuş olan bu anayasayı değiştirmek için birçok arkadaşımız bize müracaat etmekte ve katkı sunmaktadır. 2015 yılı Haziran’ın da en büyük sloganlarından bir tanesi de yeni Türkiye’nin yeni bir sivil anayasası olacaktır. Bu da sizlerin desteği ile olacaktır. Katkı sunan kardeşlerimiz söz konusu bu kervana su taşımak isteyen destek vermek isteyenlerden bir tanesi de yine değerli Aday Adayımız Sayın Nihat Çelik Beydir. Nihat Bey yıllarca bizlerle beraber hareket etti.

Allah’a şükür bundan sonra da hareket etmek istiyor. Kendilerinin birçok görevi vardı. Ben biliyorum, tanıyorum. Özellikle hem Van’da, hem Ankara’da birçok derneğin, STK’nın, sendikanın başkanlığını, genel başkanlığını ve yardımcılığını yapmaktadır. Bunların hepsini terk edip burada bizimle beraber siyaset yaptığı için kendisine teşekkür ediyorum. Ben Nihat Çelik Bey’in aday adaylığının bize, Erciş’e, Ak Parti’ye, Türkiye’ye ve kendisine, ailesine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Çelik, alkışlarla başvuru dosyasını Ak Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda’ya sundu.