‘MİLLİ İTTİFAK’ ADAYLARINDAN KÜRESÜNNİ'LERE ZİYARET - VAN HABERLERİ

‘MİLLİ İTTİFAK’ ADAYLARINDAN KÜRESÜNNİ'LERE ZİYARET - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Saadet Partisi çatısı altında birleşen ‘Milli İttifak’ adayları, Küresünniler Derneği’ni ziyaret etti.
Ziyarette konuşan milletvekili adayı Uğur Çiçekel, Küresünni ailelerini yok saymadıklarını belirterek, “Küresünni ailelerinin siyasi camiada izlerinin silinmeye çalışılması elbete ki tesadüfî değildir. Van’da her ırktan, her dilden insanlara siyasi camiada söyleyecekleri sözleri vardır elbette. Bu ayrıntı bizlerin en öncelik verdiği konulardan biridir.

Bizler Milli İttifak derken siyasi alanda aşiretlerin ve dillerin birlikte olduğu bir kardeşlik ortamından bahsediyoruz. Çünkü bizi biz yapan, bir yapan inanç değerlerimiz, bizi aynı mihmalde buluşturmalıdır. Van’da hiçbir aşiret ve cemiyet yok sayılamaz, sayılamaz da. Bizler Saadet Partisi olarak Milli İttifakla Küresünnilere her daim siyasi mihmalde hizmet edebilecekleri bir ortam hazırlamaya hazırız” dedi.

Saadet Partisi Van Milletvekili Adayı Özay İlhan ise, zihinlerdeki barajları yıkacaklarını belirterek, “Elbette anketler iktidarı ve bizi ilgilendiriyor. Bir şekilde araştırmacılar, iktidarı öyle ve böyle yüksek rakamla gösteriyor. Bizim için önemli olan ise zihinlerdeki barajı yıkmaktır. Eğer vatandaşlarımızın zihinlerindeki barajı yıkarsa, özgürce hareket ettikleri takdirde netice ortaya çıkar” açıklamasında bulundu.