MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN ENGELLİLER HAFTASI AÇIKLAMASI

MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN ENGELLİLER HAFTASI AÇIKLAMASI
VAN HABER - Saadet Partisi Van milletvekili adayları Özay İlhan, Uğur Çiçekel ve Fatih Ebinç, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasebetiyle ortak bir açıklama yayınladılar.
Adaylar, engelli vatandaşların bu özel günlerini kutlayarak, hayırlara temenni olmasını dilediler. Adaylar, “Hayatı onlar için kolaylaştırmak başta ülkeyi yönetenler olmak üzere hepimizin görevidir. Engelli vatandaşlarımız için daha yaşanabilir bir ülke sunmak, aynı zamanda insani sorumluluktur. Engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla ilgilenmek, senede bir gün onları hatırlamak değildir.

Toplumun her kesiminde olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın sorunlarıyla gerçek manada ilgilenilen dönem milli görüş iktidarları olmuştur. Engelli vatandaşlarımız için birçok ilk milli görüş iktidarlarında hayata geçirilmiştir. Başbakanlığa bağlı Özürlüler İdaresi Başkanlığı ilk kez Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Başbakanlığı’ndaki hükümet döneminde kurulmuştur. Engellilerin kamuda ve özel sektörde istihdamı yüzde 2'den yüzde 3'e çıkarılmıştır.

Ayrıca engelli vatandaşlarımızın sorunlarını yılın bir günü değil, her günü takipçisi olmak üzere ilk kez Saadet Partisi bünyesinde Özürlüler Koordinasyon Merkezi kurulmuştur. Halen bu merkezimizin başında kendisi de bir görme engelli olan İsrafil Bayrakçı bulunmaktadır. Yaptığı çalışmalarla her zaman engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü için gayret göstermektedir.

Saadet Partisi olarak engelli vatandaşlarımızın daha iyi şartlarda yaşaması için bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aynı çabayla gayretlerimiz sürecektir. Çünkü bu bizim insanlık görevimizdir. Engelsiz bir dünya temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımızın haftasını en içten duygularla kutluyor, engelsiz günler diliyoruz” denildi.