MHP Adayı Çavuşoğlu'ndan Alaköy Halkını Ziyaret!

MHP Adayı Çavuşoğlu'ndan Alaköy Halkını Ziyaret!
MHP Van Milletvekili Adayı Gültekin Çavuşoğlu, Alaköy halkını ziyaret ederek sorun ve taleplerini dinledi.
Seçim çalışmaları kapsamında Van ve ilçelerinde çalışmalarını ve ziyaretlerini sürdüren Çavuşoğlu, Alaköy halkıyla bir araya geldi. Burada konuşan Çavuşoğlu, “Adaylığımızın temelinde yatan espride bu birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını geliştirmek, birliğimizi tesis etmektir. Bildiğiniz gibi önümüzde 7 Haziran 2015 tarihinde sadece bölgemizin değil tüm Türkiye’nin kaderini tayin edecek bir seçimle karşı karşıyayız. Geçmiş dönemlerde seçimler oldu, bu seçimler tamamen görüşlerin, yani siyasi partilerin taraftarlarının bir mücadelesi idi, ama bugünkü seçim geçmiş seçimlerden çok farklı. Siyasi görüşlerden ziyade düşüncelerin hakim olduğu, yani ‘benim geleceğim ne olacak, Türkiye’nin geleceği ne olacak ve Van’ın geleceği ne olacak’ arayışı içerisindeyiz. Gerçekten çok ciddi bir durum ile karşı karşıyayız. Biz bu seçimlere ilk çıktığımız zaman temel görüşümüz sevgi, kardeşlik ve barış, kısacası gönül seferberliği sloganı ile yola çıktık.

Niçin bu slogan ile yola çıktık, çünkü Van’ımız tarihinin en sıkıntılı dönemini yaşıyor. Sizlerde takdir edersiniz ki bu yakın zamanda çok ciddi sorunlarla karşı karşıyayız. Adaylığımızın temelinde yatan espride bu birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını geliştirmek, birliğimizi tesis etmektir. Ben hiçbir dönem 1977 yılından beridir siyasi hayat içerisinde bulunuyorum, adaylıklarım oldu. Belediye başkanı olayım ve milletvekili adayı olayım hevesi ile ortaya çıkmadım.

Hep arkadaşlarımın ve halkın talebi ve baskısı sonucu aday oldum. Bugün Van’ımızın ve bölgemizin çok sıkıntılı bir süreç yaşaması nedeni ile milletvekili adayı olmaya karar verdim. Ben hiçbir zaman milletvekili olacağım diye yola çıkmadım. Bütün arkadaşlarımız da şahittir. 30 yıldan beri her dönem dost ve arkadaşlarımın talebi üzerine aday oluyorum. Bugünkü adaylığım da tabanın ve teşkilattaki arkadaşlarımızın baskısı sonucu olmuştur ve bugün huzurlarınıza çıktım. Biz yola çıkarken özellikle şunu vurguluyoruz, diyoruz ki hangi siyasi görüşten olursa olsun, hangi etnik gruptan olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, hangi aşiretten olursa olsun herkesi Cenab-ı Hakk’ın bir mukaddes emaneti olarak görüyor ve kucaklıyoruz.

Bunun yanında bizim bazı ölçülerimiz de var, nedir bu ölçüler. Milliyetçi hareketin, ülkücü hareketin varlık sebebi olan, olmazsa olmazımız olan birincisi şehit kanları ile sulanmış olan vatan topraklarımızın bölünmezliği, ikincisi 75 milyon Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle hepsinin Edirne’den Kars’a kadar kardeşliği olarak hepsini bağrımıza basıyoruz. Üçüncüsü Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ilelebet yaşatılması ülküsü, kısacası şehitlerimizden kanını alan canımızdan aziz bildiğimiz ‘ay yıldızlı bayrağımız bizim onurumuz, şerefimiz, namusumuz’ diyen herkesi baş tacı ilan ediyoruz” şeklinde konuştu.