MECLİS TOPLANTISINDA GÖZYAŞI AKTI - VAN HABERLERİ

MECLİS TOPLANTISINDA GÖZYAŞI AKTI - VAN HABERLERİ
Van Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mart ayı toplantısı gözyaşları içerisinde yapıldı.
Van Büyükşehir Belediye Meclisi’nin mart ayı toplantısı Van TSO Toplantı Salonu’nda Van Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Cahit Bozbay başkanlığında yapıldı. Açılış ve yoklamanın ardından konuşan Meclis Başkan Vekili Cahit Bozbay, dün Kobani’ye geçmek isterken IŞİD’in döşediği mayına basmaları sonucu hayatlarını kaybeden DBP’li Van Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Tahsin Akti ve Van Büyükşehir Belediye çalışanı Metin Altındaş için meclis adına başsağlığı dileğinde bulundu.

Gözyaşları içerisinde konuşmasını sürdüren Bozbay, her 2 arkadaşlarının hayatlarını kaybetmelerinin derin acısı ve üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti. Bozbay, "Sözün bittiği yerdeyiz. İnsanın cümle kurmada zorlandığı bir an. Kobani’de meclis üyemiz Tahsin Akti ve belediye çalışanımız Metin Altındaş arkadaşlarımız mayına basarak yaşamlarını yitirdiler. Uzun bir dönemdir Ortadoğu'da ve Kürdistan topraklarında vahşice döşenen mayınlar bu kez canımızdan can aldı. Her iki arkadaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum, ailelerine ve halkımıza başsağlığı diliyorum. Meclisimizin başı sağ olsun, acımız çok büyüktür” dedi.
Bozbay, cenazelerin yarın Selimbey Mahalle Mezarlığı’nda defnedileceğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından diğer gündem maddelerine geçilmeden meclis toplantısına bir sonraki gün toplanmak üzere ara verildi.