LOKMAN HEKİM’DEN HİSSE GERİ ALIM KARARI - VAN HABERLERİ

LOKMAN HEKİM’DEN HİSSE GERİ ALIM KARARI - VAN HABERLERİ
Borsa İstanbul’da işlem gören sağlık alanındaki tek şirket olan Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş.’nin Olağan Genel Kurulu’nda “hisse geri alım” kararı çıktı. Ödenmiş sermayesinin yüzde 10’u için geri alım programı açıklayan Lokman Hekim, fiyat üst limitini ise 6 TL olarak belirledi.
ATO Congresium’da Ankara Ticaret İl Müdürü Ekrem Yıldız gözetiminde gerçekleşen ve toplantı başkanlığına Recep Biçer’in seçildiği genel kurulda önemli kararlar alındı. Türkiye ve dünya piyasalarındaki olası dalgalanmalara karşı önlem alan Lokman Hekim; pay sahiplerini korumak, hisse fiyatının istikrarlı büyümesini sağlamak ve şirkete olan güveni perçinlemek amacıyla “hisse geri alım” kararını gündemine aldı. Oy birliği ile kabul edilen teklifle, Lokman Hekim Engürüsağ A.Ş. Yönetim Kurulu’na 3 yıl boyunca ödenmiş sermayenin yüzde 10’u kadar hisse geri alım yetkisi verildi. Geri alımın mevcut nakit varlıklar ve şirketin faaliyet gelirleriyle finanse edileceği açıklandı.

“YATIRIM FIRSATLARINI TAKİP EDİYORUZ”

Genel kurulda konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Sarıoğlu, bin 423 kişiyi istihdam eden Lokman Hekim’i korumak, kollamak ve daha ileri götürmek istediklerini söyledi. Lokman Hekim’in hisselerinin arkasında durduklarını kaydeden Sarıoğlu, “Lokman Hekim ile aynı dönemde, aynı ölçekte halka arz edilen 12 şirketten sadece iki şirketin değeri borsaya açıldığı günün üzerine çıktı. Bunlardan biri de Lokman Hekim” dedi.
Yeni yatırım fırsatlarını takip ettiklerini vurgulayan Sarıoğlu, “Kendimizi yenileme çalışmaları söz konusu ve yenileme konusundaki gayretlerimizi daha fazla hissedeceksiniz, göreceksiniz” diye konuştu.

Sarıoğlu, şirketin satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 16, kârlılığının ise yüzde 47 arttığını bildirdi.

TOPLANTIDA ALINAN KARARLAR

Genel kurulda hisse geri alım kararının haricinde 2014 Yılı Faaliyet Raporu ile bilanço ve kâr-zarar tablolarının da onaylandı. Yönetim kurulu üyeleri, 2014 yılı faaliyetlerinden dolayı ayrı ayrı ibra edildi. Yönetim kurulu kâr dağıtım teklifi de müzakere edilerek kabul edildi. Yönetim kurulu üyeleri ve bağımsız yönetim kurulu üyeleri 3 yıllığına seçildi.