KÜÇÜK TUANNA MİLLİ EĞİTİM BAKANI AVCI İLE - VAN HABERLERİ

KÜÇÜK TUANNA MİLLİ EĞİTİM BAKANI AVCI İLE - VAN HABERLERİ
VAN HABER - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Ankara’da misafiri olan Hacı Ali Akın İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Tuanna Nur Topaloğlu, dün Van’a gelen Bakan Avcı ile birlikte açılışlara katıldı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Van’ı temsilen Ankara'ya giden Van Hacı Ali İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Tuanna Nur Topaloğlu, derslerinde çok çalışkan olmasının yanında ildeki arkadaşlarıyla mahalledeki yaşıtlarının kitap okuyabilmesi için başlattığı "Destek Ver" isimli kitap kampanyası kapsamında topladığı yaklaşık 2 bin kitabı Erkaldı ve Yolaşan mahallelerinde okuyan öğrencilere göndermişti. Bu kapsamda sosyal bilinci yüksek ve başarılı öğrenciye Bakan Nabi Avcı çeşitli hediyeler vererek başarılarının ve sosyal çalışmalarının devamını dilemişti.

Dışişleri Mensupları Eşleri Dayanışma Derneği (DMEDD) ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Van’ın Erciş ilçesinde yaptırılan 196 öğrenci kapasiteli kız yurdunun açılışına katılmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Sare Davutoğlu ile birlikte Van’da gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ferit Melen Havalimanı’nda Vali İbrahim Taşyapan, eşi Nesibe Taşyapan, AK Parti Van milletvekilleri Burhan Kayatürk, Gülşen Orhan, AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda, Hacı Ali Akın İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Tuanna Nur Topaloğlu ve diğer ilgililer tarafından karşılanmıştı.

Okullara arkadaşlarıyla yaptığı kitap yardımlarında ilk olarak Burhan Kayatürk'ün dikkatini çeken minik Tuanna Nur Topaloğlu da karşılama heyeti ile birlikte yerini aldı. Tuanna Nur Topaloğlu, Bakan Nabi Avcı uçaktan iner inmez kucaklaştıktan sonra Erciş'teki açılışa katılarak herkesin sevgilisi oldu. Bakan Nabi Avcı'nın yoğun ilgi ve sevgi gösterdiği Tuanna Nur Topaloğlu, tüm Vanlı öğrenciler adına ili saygıyla temsil etti.

Bakan Avcı, ilde süper çocuklarından biri olan Van Milletvekili Burhan Kayatürk’ün de büyük sevgi duyduğu Tuanna'ların çoğalması temennisinde bulundu.