KAYIP NEHİR HAKKINDA FLAŞ GELİŞME - VAN HABERLERİ

KAYIP NEHİR HAKKINDA FLAŞ GELİŞME - VAN HABERLERİ
Van'ın Gürpınar ilçesinin Kırkgeçit mahallesindeki evlerinin önünde oynarken kaybolan Nehir Aslan'ın (4) cesedi bulundu.Van'ın Gürpınar ilçesinde yaklaşık 4,5 ay önce kaybolan 4 yaşındaki Nehir'in cesedi, evinin 50 metre ilerisinde bir metre derinliğindeki bataklık alanda bulundu.
Van'ın Gürpınar ilçesinin Kırkgeçit mahallesindeki evlerinin önünde oynarken kaybolan Nehir Aslan'ın (4) cesedi bulundu. Evlerinin önünde oyun oynarken yaklaşık 4,5 ay önce kaybolan Nehir'in cesedi, evinin 50 metre ilerisinde batakta bulundu. Köylülerin bulduğu cesedi teşhis eden baba Erkan Aslan, durumu jandarmaya haber verdi. Cesedin bulunduğu alanda inceleme yapıldı.

Kırkgeçit Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynarken kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 4 yaşındaki küçük Nehir'in cesedini evinin 50 metre ilerisinde bir metre derinliğindeki bataklıkta gören bir vatandaşlar, durumu ailesine bildirdi.

BULUNAN CESEDİN KİMLİĞİ ARAŞTIRILIYOR


Van'ın Gürpınar İlçesi Kırkgeçit Mahallesi'nde 29 Ekim 2014'te evinin önünde oynarken ortadan kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan'a ait olduğu ileri sürülen bir çocuk cesedi bulundu. Cesedin, Nehir'e ait olup olmadığı araştırılıyor.      

Van’ın Gürpınar ilçesinde kaybolan dört yaşındaki Nehir’in köyünde bir ceset bulundu. İlçeye 40 kilometre uzaklıktaki Kırkgeçit mahallesindeki evinin önünde oynarken kayıplara karışan Nehir Aslan’ı arama çalışmaları devam ederken, köyün üst tarafındaki arkın kenarında bir ceset bulundu. Jandarma ekipleri bölgede güvenlik önlemi alırken, savcı ise ceset üzerinde inceleme yaptı.

Van Valiliğinden edinilen bilgiye göre, bir cesedin bulunduğu doğrulanırken, bunun Nehir’e ait olup olmadığının incelemeler sonucu ortaya çıkacağı belirtildi.
SON DAKİKA BABASI KIYAFETLERİNDEN TEŞHİS ETTİ!


Alınan bilgiye göre, Kırkgeçit Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynarken kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınamayan 4 yaşındaki küçük Nehir'in cesedini evinin 50 metre ilerisinde bir metre derinliğindeki bataklıkta gören bir vatandaşlar, durumu ailesine bildirdi. Bataklığın bulunduğu yere gelerek Nehir'i giydiği kıyafetlerden teşhis eden baba Erkan Aslan, jandarmaya haber verdi. Köye gelen Jandarma Olay Yeri İnceleme ekiplerinin, Nehir'in bulunduğu yerdeki incelemeleri devam ediyor.OLAY
     
Gürpınar'ın Kırkgeçit Mahallesi'ndeki evlerinin önünde oynayan 4 yaşındaki Nehir Aslan, 29 Ekim'de kaybolmuştu. Küçük kızın bulunabilmesi için mahalle ve çevresinde atlı birliklerle jandarma ve AFAD ekiplerince helikopter destekli yaklaşık 20 gün boyunca arama çalışması yapılmıştı.