KANDAŞOĞLU’NA YOĞUN İLGİ - VAN HABERLERİ

KANDAŞOĞLU’NA YOĞUN İLGİ - VAN HABERLERİ
Van’da yapılan temayül yoklamasında vatandaşlar tarafından AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Zahir Kandaşoğlu’na yoğun ilgi gösterildi.
7 Haziran'da yapılacak olan milletvekili seçimleri öncesi Van Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi’nde yapılan temayül yoklamasında Zahir Kandaşoğlu büyük ilgi gördü. Aday adaylığını açıkladığı günden bu yana ilgi odağı olan Zahir Kandaşoğlu, ilçelerden gelen köy temsilcileri, delegeler, kadın kolları ve gençler tarafından salon girişinde yüksek sesle ‘Sen bu memlekete lazımsın.

Sizi bu kez mecliste görmek istiyoruz’ diyerek destek verdiler. Temayül yoklamasına katılan delegeler Van’ın sorunlarını çok iyi bilen ve Van’ın sorunlarını meclise taşıyacak olan Zahir Kandaşoğlu’nu mecliste görmek istediklerini ve onunla moral bulduklarını belirterek, Kandaşoğlu’nun adaylığını açıklamasından sonra çok mutlu olduklarını söyledi.

Temayül yoklamasında kendisine yoğun ilgi gösterenlere teşekkür eden Zahir Kandaşoğlu, “Öncelikle bana her zaman olduğu gibi temayül yoklamasında da ilgi gösteren köy temsilcilerine, kadın kollarına, gençlik kollarına, delegelere ve basın mensuplarına çok teşekkür ediyorum. Bugün burada iradelerini kullanarak 8 kişiyi listeye yazdılar. İnşallah bu arkadaşlarımız Van için hayırlı olurlar. Bizim tek derdimiz var, o da memleket sorunları. Van’ın sorun ve sıkıntılarını çok iyi biliyorum.

Yıllardır bu sorun ve sıkıntıların içinden geliyoruz. Van’ın sorun ve sıkıntılarını en iyi bilen, çözüm üretebilir. Bizde kendimize güveniyoruz. Van’ın ve Van halkının sorunlarını çözmek gerçekten bizim işimiz. 20 yıldan bu yanadır bizde bu alanda çalışıyoruz. Bu memleketin yüzü, sıkıntılardan dolayı bir türlü gülmedi. Bu işlerin içinden geldiğimiz için bu işleri çok iyi biliyoruz. Sizlere layık olacağız. Memlekete hareketlilik ve heyecan getireceğime inanıyorum. Halkıma samimi, ilkeli, dürüst bir siyaset yapacağıma şimdiden Allah nasip ederse söz veriyorum.

7 bin yıllık tarihi olan Van’ın rengine renk katacağıma inanıyorum. Tüm Van halkına sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Allah memleketimize hayırlı etsin inşallah. Bugün bize burada yoğun ilgi gösteren teşkilata, vatandaşlara ve basın mensuplarına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül ve heyetine de güzel bir seçim yaptıkları için teşekkür ediyorum. Onlara çok iyi yarayacağımın sözünü veriyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, öğle saatlerinde yer sofrası kurarak vatandaşlarla birlikte Van kahvaltısı yapan Kandaşoğlu, ilgi odağı oldu. Bölgeden geçen vatandaşların takdirini alan Kandaşoğlu’na vatandaşlar tarafından ‘Milletvekili dediğin işte böyle olmalı’ iltifatında bulunuldu.

Bu arada Kandaşoğlu, büyük bir kalabalıkla ‘kadına şiddete hayır’ imza kampanyasına katılarak imza attı. Daha sonra toplu fotoğraf çektiren Kandaşoğlu buradan ayrıldı.