KANDAŞOĞLU'DAN ÇALDIRAN VE ERCİŞ'E ZİYARET - VAN HABERLERİ

KANDAŞOĞLU'DAN ÇALDIRAN VE ERCİŞ'E ZİYARET - VAN HABERLERİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Van Milletvekili aday adayı Zahir Kandaşoğlu, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
AK Parti Van Milletvekili aday adayı Zahir Kandaşoğlu ve beraberindekiler, seçim çalışmaları kapsamında Ak Parti Çaldıran ve Ercişilçe teşkilatını ziyaret etti.

İlk olarak Çaldıran ilçe başkanlığını ziyaret eden Kandaşoğlu burada İlçe Başkanı Fevzi Akbal, Kadın Kolları Başkanı Nuran Aladağ ve partililer tarafından karşılandı. Burada partililere bir açıklama yapan Kandaşoğlu, bu memlekete çok faydalı olacağını belirterek, “Bu memlekete çok güzel şeyler yapacağıma inanıyorum. Bu memleketin sesi olacağıma inanıyorum. Ben bu işleri bilen bir kardeşinizim. Gerçekten bu işlerin, bu sorunların içinde büyüydüm. Bu sorunların nasıl çözüldüğünü, nasıl çözülebileceğini çok iyi bilen birisiyim.” dedi.

“MEMLEKET MESELESİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİDİR”

Artık bu memlekette yaşayan insanların yüzünün gülmesi gerektiğini belirten Kandaşoğlu konuşmasının devamında, “Bu dönem beni açık açık desteklemenizi istiyorum. Bende sizin desteğinizle Ankara’ya giderek orada sizin yükünüzü hafifletip sorunlarınızı çözeyim. Bundan sonra gücünüze güç katayım. Size biraz moral, biraz neşe katayım. Artık bizim memleketimizin yüzünün gülmesi gerekiyor. Bu memleket bu sessizliği hak etmiyor. Bizim herkes ile iş birliğimiz var. Herkes ile iş birliği yapıyoruz. Siyaset Ankara’da yapılıyor.

Siyaset TBMM’de yapılıyor. Orda bütün kanunların üzerinde tartışılıyor. Ama vekiller kendi memleketlerine geldiği zaman bu ilin sorunları nelerdir, o sorunlar nasıl çözülür diye arayışa girmesi gerekiyor. Memleket meselesi bizim için çok önemlidir. Bu memlekette binlerce gencimiz işsizdir. Bu gençlerin sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Gençlerimizin önünü açalım. İpekyolunu tam İpekyoluna yakışır hale getirmeliyiz. Bunlarla uğraşıp inşallah siyaseti Ankara’da yapacağız. Van’ın sorunlarını çözmek bizim işimizdir. Artık takdirde si değerli halkındır” İfadelerini kullandı.

Beraberindekilerle birlikte buradan ayrılan Kandaşoğlu daha sonra Erciş ilçesini ziyaret etti. Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın, Kadın Kolları Başkanı Mihriban İnan ve Gençlik Kolları Başkanı Cengiz Duman ve partililer tarafından karşılanan Kandaşoğlu burada da partililerle birlikte uzun süre sohbet etti. Yapacağı hizmetler konusunda partilileri bilgilendiren Kandaşoğlu daha sonra buradan ayrıldı.