İMKB FEN LİSESİ’NDEN TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI - VAN HABERLERİ

İMKB FEN LİSESİ’NDEN TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van’ın İpekyolu ilçesindeki İMKB Fen Lisesi tarafından düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı büyük beğeni topladı.
İMKB Fen Lisesi tarafından Van Anadolu Öğretmen Lisesi’nin kapalı spor salonunda düzenlenen fuarın açılışına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Adem Çiftçi ve Celal Gezici, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı Nermin Unat, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, il ve ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Projelerin sergilendiği stantları tek tek gezen davetliler, öğrencilerden bilgiler aldılar.

TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı’yla ilgili bir açıklama yapan İMKB Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Tuğba Tuğ Karoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK arasında imzalanan ve TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Programı Dairesi tarafından desteklenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını yaptıklarını söyledi. Tuğba Tuğ Karoğlu, “Öğrencilerimiz biyoloji, matematik, kimya, fizik, Türk edebiyatı, tarih, sosyoloji, psikoloji ve bilgisayar alanında toplam 30 proje hazırladı. Öğrencilerimiz proje hazırlık sürecinde oldukça etkileyici ve başarılı sonuçlar elde etti. 30 proje dışında ayrıca öğrencilerimizin yıl içerisinde yapmış oldukları çalışmaları sergilemek üzere İngilizce, matematik, fen bilimleri ve kültür edebiyat olmak üzere dört stant daha oluşturuldu. Bu stantlarda öğrencilerimiz etkinliklerini ve çalışmalarını sergileme fırsatı buldu. Ayrıca fuarı ziyaret etmek isteyen 10 ortaokulunun öğrencileri için servis aracımız ile taşıma sağlandı” diye konuştu.