GÜLTEKİN ÇAVUŞOĞLU'NUN ANNELER GÜNÜ MESAJI - VAN HABERLERİ

GÜLTEKİN ÇAVUŞOĞLU'NUN ANNELER GÜNÜ MESAJI - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Van Milletvekili adayı Gültekin Çavuşoğlu, annelerin insan yaşamında çok önemli bir yere sahip olduğunu ve yaşam boyunca haklarının ödenemeyeceğini söyledi.
Çavuşoğlu yayınladığı mesajında, "Annelerimizin hayatımızdaki önemi ve yerini cümlelerle ifade etmek mümkün değildir. Annelerimiz hayat veren hayatta bizleri kollayan ve koruyan bizim için Allah'a en çok dua eden yüce varlıklardır. 'Cennet annelerin ayaklarının altındadır' sözü de bunu tam anlamıyla ortaya koymuştur. Peygamber Efendimiz anneliğin önemini şu sözleriyle vurgulamıştır; 'üç kimsenin duası makbul dualardır, bunların kabul edilişinde şüphe yoktur:

Zulme uğrayanın duası, yolcunun duası, ana-babanın çocuklarına duası.' İşte bu yüzden tüm evlatlar anne baba duası almalı. Milletimiz de 'ana gibi yar, vatan gibi diyar olmaz' anlayışıyla, anneyle vatanı eş değer tutmuştur. Bu duygu ve düşüncelerle, fedakârlık, sabır, sevgi ve hoşgörüyle dünyanın en yüce görevini yerine getiren en değerli varlığımız annelerimizin, “Anneler Günü”nü kutluyorum. Başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin ellerinden öpüyorum”
dedi.