GENEL BAŞKAN ÇELİK’TEN ESKİ MUHTARA MANEVİ ÖDÜL - VAN HABERLERİ

GENEL BAŞKAN ÇELİK’TEN ESKİ MUHTARA MANEVİ ÖDÜL - VAN HABERLERİ
Tüm Köy Mahalle Muhtarları Derneği Genel Başkanı Nihat Çelik, memleketi Van’ın Erciş ilçesinde 15 yıl muhtarlık görevi sonrası emekliye ayrılan Resul Yıldız’ı evinde ziyaret ederek kendisine plaket verdi.
Erciş ilçesi Aşağı Kozluca Mahallesi’nde 15 yıl süre ile muhtarlık görevi yapan Resul Yıldız’ı ziyaret eden Genel Başkan Nihat Çelik, Yıldız’ın layıkıyla görevini ifa ettiğini belirterek, Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Genel Merkezi olarak kendisini plaketle ödüllendirdiklerini söyledi. Muhtarın devlet ile halk arasında köprü görevini yaptığını da anlatan Çelik, “Kozluca Mahalle halkı, tarım ve hayvancılıkla iştigal etmekte, aynı zamanda yöremizin en ünlü kavun ve karpuzu da burada yetişmektedir. Kozluca Mahallesi’nde 15 yıl boyunca muhtarlık görevini layıkıyla sürdüren eski muhtarımız, kendi muhtarlığı döneminde çok iyi hizmetlere vesile olmuştu.

Biz de, Tüm Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Genel Merkezi olarak kendilerini bu manevi ödüle layık gördük. Değerli eski muhtarımız Resul Yıldız Beyi manevi ödüle layık görmekle beraber kendisi de geçen dönem zaten aday olmamıştı. Ama yerine muhtar seçilen Abdurrahman Çağan kardeşimize de her zaman için destekçi olmasını kendisinden bekliyoruz.

Muhtarımız gerçektende cemiyet hayatı olan bir büyüğümüz, kardeşimiz, ağabeyimdir. Kendisi, mahallesi ve Erciş için de önemli bir değerdir. Tarım ve hayvancılık anlamında da dün olduğu gibi bugün de bize sağlamış olduğu katkıların devamını diliyoruz. Kendisine sunacağımız bu plaketin de daha iyi hizmetlerle vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kozluca Mahallesi eski Muhtarı Resul Yıldız ise, manevi ödüle layık görülmesinden ötürü Genel Başkan Nihat Çelik’e şükranlarını sundu.