GENÇLİK MERKEZLERİ STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ

GENÇLİK MERKEZLERİ STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ - VAN HABERLERİ
GENÇLİK MERKEZLERİ STK’LARLA BİR ARAYA GELDİ - Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç başkanlığında gençlik merkezleri müdürleri, gençlik çalışanları ve gençler, 21 STK temsilcisiyle bir araya geldi.
Gençlik Merkezi Konferans Salonu’nda STK temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen konferansta konuşan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, “Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yaptırılan toplam gençlik merkezleri sayısı 182’dir. İstanbul ve Ankara’daki gençlik merkezi sayıları 4 iken, ilimizde gençlerin hizmetinde olan gençlik merkezi sayımız 8’dir. İnşallah yakında bu sayıyı 11’e çıkarıyoruz. Ülkemizde en fazla gençlik merkezi olan ilimiz Van’dır. Gençlik merkezlerimiz; gençlerimizin serbest zamanlarını sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerle değerlendirmek, bilgi ve beceri sahibi olmalarına yardımcı olmak, değerler eğitimi almak, gençlik faaliyetlerini planlamak, programlamak, yönetmek, denetlemek, değerlendirmek, geliştirmek amaçlı hizmet vermektir. Gençlik alanında STK’ları ile birlikte projeler üreterek gençlerimizin; mesleki, ahlaki ve manevi eğitimlerinde paydaş olarak hem ulaşılacak kitleyi hem de hizmet kalitesini arttırmayı amaçlıyoruz” dedi.

12-29 yaş arası gençlere yönelik olarak 2015 yılı içerisinde yapılacaklara ilişkin sivil toplum kuruluşları ve gençlik platformları ile bir araya geldiklerini hatırlatan İnanç, “STK’larımızdan gençlik merkezleri faaliyetlerini yakından takıp etmelerini ve gençlerin gençlik merkezlerine üyeliklerini sağlayarak gençlik merkezlerimizdeki tesis ve imkânlardan daha fazla yararlanmalarını istiyoruz” diye konuştu.

İnanç; “Gençlik merkezi ve gençliğe hizmet eden diğer sivil toplum kuruluşları arasında eşgüdüm sağlanarak hem mevcut kaynakların daha etkili kullanılabilmesi sağlanacak hem de daha geniş genç kitlelere ulaşılabilmesine imkan ortaya konulacaktır. Bir araya gelmek memnuniyet vericidir. Bütün STK temsilcilerine teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Toplantıda, ayrıca gençlik merkezlerinin faaliyet alanları ve şu andaki faaliyetlerinin tanıtımı yapıldı. Daha önce müdürlük yetkililerince tek tek ziyaret edilen ve STK’larının gençlik merkezleri ile ilgili görüşlerinin alınıp değerlendirildiği raporlarda ele alınarak gençlik kuruluşları ile fikir alışverişinde bulunulup, Van gençliğinin ihtiyaçları, istekleri ve gençlik adına yapılabilecek faaliyetler gözden geçirildi.