GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN DAKA VE MÜSİAD’A ZİYARET - VAN HABERLERİ

GENÇ GİRİŞİMCİLERDEN DAKA VE MÜSİAD’A ZİYARET - VAN HABERLERİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Van İl Genç Girişimciler İcra Komitesi üyeleri, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı ve Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Van Şubesi’ni ziyaret etti.
İlk olarak DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci’yi makamında ziyaret eden komite üyeleri, Van’da üretime yönelik neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundular. Ziyarette konuşan Demirci, gençlerin mutlaka üretim konusunda öncü olmaları gerektiğini ve kentin üretimine yönelik girişimlerin az olmasının büyük eksiklik olduğunu söyledi.

İcra Komitesi Başkanı Eren Görsel Görmen ise, başta ortaklık kültürünün geliştirilmesi olmak üzere kentte üretimin artırılması ve kalifiye eleman konularında projelerinin olduğunu belirterek, DAKA’dan bu konularda destek beklediklerini ifade etti.

Tam destek alan komite üyeleri, mayıs ayında düzenlenecek olan olağan toplantılarına Demirci’yi de davet ettiler.

Komite üyeleri, son olarak MÜSİAD Van Şube Başkanı Kerem Baynal ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Oldukça verimli geçen ziyarette Van’daki STK’ların kentin ekonomik çıkarları başta olmak üzere sosyal, ekolojik ve kent yaşamını ilgilendiren her konuda birlikte hareket etmeleri noktasında geniş katılımlı bir toplantı düzenleme kararı alındı.

Ziyaretlere Genç Girişimciler İl İcra Komitesi Başkan yardımcıları Necip Oflas ve M. Seyhan Demir ile komite üyeleri Adnan Ertürk, Oğuz Yörük, Umut Beyazağaç da katıldı.