FİDAN’DAN 18 MART MESAJI - VAN HABERLERİ

FİDAN’DAN 18 MART MESAJI - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Ahmet Fidan, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Ahmet Fidan, yayınladığı mesajında, “100 yıl önce bugün imkansızlıklar içindeydik. Batıda kurulan masalarda bu topraklar bölüşülüyor, paylaşılıyordu. Büyük savaş gemileriyle geldiler Çanakkale Boğazı'nın girişine. Hedefleri İstanbul'u ele geçirmekti. Birleşik Krallık Donanma Bakanı Winston Churchill, planını yapmıştı. Ama hesaba katmadığı bir şey vardı. Bu topraklar için canını vermeye hazır yüz binler olduğunu bilmiyordu. Adana'dan, Edirne'den, Kars'tan cepheye gelenler vardı.

Tüm yokluklara rağmen cephedeydiler. Van'dan 36 evladımız vardı o deniz savaşlarında. Hamit oğlu Hacı, Hayri oğlu Yusuf. Orada bu topraklar için şehit düştüler. Hepsinin anısı önünde saygıyla eğiliyorum. Nusret mayın gemisinin komutanı Tophaneli Yüzbaşı Hakkı Bey gibi onlar da varını yoğunu koydu ortaya. İşte Türkiye, bu fedakarlıkların, bu şehadetlerin sonunda kuruldu. 100 yıl sonra, bu toprakları canlarını vererek koruyanları minnetle anıyoruz. Allah hepsinden razı olsun. Ruhları şad olsun. Şimdi önümüzde yine Türkiye için çalışma görevi var. Van'ı büyütmek, Türkiye'yi büyütmek için çok çalışmalıyız"
dedi.