FARUK ALPASLAN, “STK’LAR HİZMETİN KÖPRÜSÜDÜR” - VAN HABERLERİ

FARUK ALPASLAN, “STK’LAR HİZMETİN KÖPRÜSÜDÜR” - VAN HABERLERİ
AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Faruk Alpaslan, sivil toplum kuruluşlarıyla (STK) koordineli bir çalışma yürüteceğini belirterek, “Esnafın, tüccarın, halkımızın sorunlarını sivil toplum örgütleri ile koordineli bir şekilde çalışarak çözüme kavuşturacağız, birlikte hizmet üreteceğiz. Çünkü STK’lar çözümün anahtarı, hizmetin köprüsüdür” dedi.
Uzun yıllar sivil toplum kuruluşlarının başkalığını yürüttüğünü ve STK’ların yüklendiği sorumluklarla halkın beklentilerini bildiğini söyleyen AK Parti Van Milletvekili Aday Adayı Faruk Alpaslan, “STK’lar ideolojik davranmadıkları zaman iş yapabiliyor. Çünkü STK’ların içerisinde sadece bir ideolojiyi veya siyaseti benimseyen değil, her türlü siyasi görüşten, kültürel ve etnik kimlikten insan bir çatı altında yer alıyor. Burada amaç insanlara, topluma hizmet etmektir. Bu da her bir STK’nın kendi branşında ve temsil ettiği topluma hizmet yolunda çalışması sorumluluğunu getiriyor. Üstlendiğim görevlerim sırasında STK’ların siyasetten beklentisinin yanında, siyasilerin nasıl yaklaşması gerektiğini de yaşarak öğrendim. Bu bilinç ile hareket ederek her zaman çözümün ve hizmetin yanında olacağım” dedi.

“STK’LARIN KONULARI BİZİM İÇİN ÖNCELİKLİ OLACAK”


Listede yer verilmesi ve seçilmesi halinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir STK temsilcisi olarak yer alacağının altını çizen Alpaslan, “Allah nasip eder seçilirsem; sorunları, beklentileri ve istekleri sahiplenerek çözmek için hemen harekete geçeceğim. STK temsilcilerimizle birlikte hareket ederek insanımıza, ilimize, bölgemize, ülkemize haktan, hukuktan ve adaletten ayrılmadan, hiçbir ayırım yapmadan hizmet etmek önceliklerim arasında olacak. Bir STK temsilcisi olarak amacım, hizmet eksenli siyaset ile sivil toplum kuruluşlarının güçlenerek temsil ettiği sektörün ve toplumun en üst seviyelerde hizmet almasıdır” diye konuştu.

“STK’LAR HUZURUN, GÜVENİN VE YAŞAMIN TEMSİLCİSİDİR”


Koordineli bir şekilde hizmet üretmenin ve STK’ların temsiliyet gücünü arttırmanın aynı zamanda halka hizmet etmek olduğuna vurgu yapan Alpaslan, “STK’lar mesleki veya ortak sosyal amaçlarla bir araya gelen insanlar tarafından, topluma hizmet etmek için kuruluyor. Dolayısıyla STK’ların toplumda huzurun, güvenin, iyi bir yaşamın sağlanması gibi bir sorumluluğu ve görevi bulunmaktadır. Bu sorumluluğun bilincinde olan bir STK temsilcisi olarak, yapacağımız koordineli ve samimi çalışmalarla başarılı hizmetler üreteceğiz. Amacımız halkımızın memnuniyeti, insanımızın yaşam standartlarının yükseltilmesi, geleceğe umutla bakması, mutlu ve huzurlu olmasıdır” ifadelerini kullandı.

“AYIRIM YAPMADAN HİZMET ÜRETECEĞİZ”

Siyasetin amacının topluma hizmet üretmek olduğuna da dikkat çeken Alpaslan, “Huzurlu ve iyi bir yaşam sürmek insanımızın hakkı. Çözüm süreci başta olmak üzere insanımızın yararına olan tüm faaliyetlerin içinde yer almak bizim sorumluluğumuz. Hizmet için seçiliyorsak görevimizi hak hukuk çerçevesinde, vicdani ve insani bakış açısı ile bir Müslüman olarak yerine getirme sorumluluğunu da üzerimize alıyoruz demektir. Bu nedenle seçildiğimizde görevimizi yerine getirirken etnik, kültürel ve siyasi görüş ayırımı yapmadan, herkesin insan olarak hizmet alması ve huzurlu yaşaması için tüm samimiyetimizle çalışıp hizmet üreteceğiz. Seçmenlerimize, halkımıza ve sivil toplum kuruluşlarına arkamızı dönenlerden olmayacağız” şeklinde konuştu.