ERDOĞAN VAN'DA HALKA HİTAP ETTİ - VAN HABERLERİ

ERDOĞAN VAN'DA HALKA HİTAP ETTİ - VAN HABERLERİ
HABERVAN.COM-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış törenleri için geldiği Van'da Beşyol meydanında halka hitap etti..
 HABERVAN.COM-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılış törenleri için geldiği Van'da Beşyol meydanında halka hitap etti..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Van'da toplu açılış töreninde konuşuyor. Muhalefer parti liderlerine eleştiriler yönelten Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e bir kez daha sahip çıktı.


"BAŞKANIMIZA ARACIN FİYATINI SORDUM"

Arnavutluk ziyaretinde Mehmet Görmez'a aracın fiyatını sorduğunu belirten Erdoğan, "Başkanımıza aracın fiyatını sordum, bana 330 bin lira olduğunu söyledi" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

"Ah benim Kürt kardeşlerim, canım kardeşlerim biz size sevdalıyız. Ama siz bizi anlamakta zorlanıyorsunuz. 7 Haziran bir kırılma noktasıdır. Terörü arkasın alanlar mı kazanacak yoksa bu millete sevdalı olanlar mı kazanacak, bu bakımdan çok önemli.

Birileri benim Kuran'ın Kürtçe mealini sizlerle paylaşmamdan rahatsız oldular. Hatta terör destekli olan partinin eş başkanı da dedi ki 'bu bir özel vakfın hazırladığı Kuran Kürtçe mealidir.' Bir başkasında da dedi ki 'bu bir tane olarak basıldı.'

"KENDİLERİ DE BUNU AÇIKÇA SÖYLÜYOR"

Hemen ertesi gün Diyanet İşleri Başkanlığı cevabını verdi. Dedi ki 'biz ilk etapta 10 bin taneyi bölgeye gönderiyoruz' dedi. Onların rahatsızlığını aslında bizatihi Kuran'ın kendisinden kaynaklandığını biliyorum. Zaten kendileri de bunu açıkça söylüyor. Ne diyorlar? Okullardan zorunlu din dersi kaldırılsın. Niye kaldırılsın?

 
"DAĞLARDA MAĞARALARIN İÇERİSİNDE..."

Zerdüştlük dinini kendilerine din edinenlere sizlerin gerekli cevabı vereceğini biliyorum. Dağlarda mağaraların içerisinde verdikleri ders bu. Nitekim işte Diyarbakır'da bir tane sözde müftü ne dedi? 'Eğer benim partimin dini zerdüştlük olsa ben yine oradan aday olurdum' dedi. Bu sözde müftü. Şu hale bak ya.

"İSTİYORLAR Kİ DİYANET KAPANSIN"

Seçimde proje diye bula bula Diyanet'i kapatmayı bulmuşlar. İstiyorlar ki Diyanet kapansın, camiler cemaat sahipsiz kalsın. CHP camileri kapattı mı? Sattı mı? Buraları ahırlara çevirdi mi? Şimdi işte terör destekli olan partimin de derdi bu. Benim Vanlı kardeşime buna izin verir mi? Diyanetle birlikte şimdi imam hatiplere de göz dikmişler.


"BAŞKANIMIZA 'NEDİR BUNUN FİYATI?' DEDİM"

Çok enteresan ne diyorlar? O Mercedes bunların yapacağı işlerin kaynağıymış. Bir de bedel koyuyorlar. Neymiş, değeri 1 milyon. Eski rakamla 1 trilyon. Böyle bir şey yok. Dün Arnavutluk ziyaretimde, Diyanet işleri başkanımıza 'nedir bunun fiyatı' dedim. Söyledi '330 bin lira.' Şimdi bu iftirayı atanların çoğunun altında Mercedes var. Bizim koskoca Diyanet İşleri Başkanlığı'mızda makama tahsisli bir araç olmasından daha doğal ne olabilir."