Doç Dr.Hamdullah Şevli kimdir!Ak Parti Van milletvekili adayı

Doç Dr.Hamdullah Şevli kimdir!Ak Parti Van milletvekili adayı
Doç Dr.Hamdullah Şevli kimdir?Ak Parti Van milletvekili adayı.Ak Parti Van milletvekili adayı Doç Dr.Hamdullah Şevli kimdir? detaylar haberimizde..
 Doç Dr.Hamdullah Şevli kimdir?Ak Parti Van milletvekili adayı.Ak Parti Van milletvekili adayı Doç Dr.Hamdullah Şevli kimdir? detaylar haberimizde..DOÇ.DR. HAMDULLAH ŞEVLİ KİMDİR?

1974 yılında Van şehrinde doğan Doç. Dr. Hamdullah Şevli’nin annesi Gavs-ı Hizâni’nin torunu Seyyid Sultan Veled’in kızıdır. Babası ise merhum Feyzullah Şevli Hocaefendi’dir. Doç. Dr. Hamdullah Şevli, küçük yaşlardan itibaren Van eski milletvekili olan amcası Şaban Şevli ile babası merhum Feyzullah Hoca’dan Arapça Dilbilgisi ve Kur’an ilimleri dersleri aldı. İlkokulu Van İkinisan İlkokulu’nda, ortaokulu Van İmam Hatip Lisesi’nde ve liseyi Van Atatürk Lisesi’nde tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi eğitim Fakültesi Matematik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra master ve doktora derecelerini Yüzüncü Yıl Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Matematik Anabilim Dalı’nda tamamladı. 1996-2010 yıllarında Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde araştırma görevlisi ve yardımcı doçent olarak görev yaptı. Matematik Bölümü Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü.
2009 yılında askerlik hizmetini yerine getirdi. 2010 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi’ne geçti. 2011 yılında doçent oldu. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde milletvekilliği aday adaylığı için yasa gereği 5 yıldır öğretim üyesi olarak görev yaptığı İstanbul Ticaret Üniversitesi’nden istifa eden Şevli, fakülte kurulu üyeliği ve Fen Bilimleri Dergisi Editörlüğü görevlerini yürütmekteydi.

Ayrıca 2014 yılında Uluslararası Ticaret Yüksek Lisans programına başlamış ve halen yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Şevli; evli olup, biri kız, diğeri de erkek olmak üzere iki çocuk babasıdır.

AKADEMİK BAŞARILARLA DOLU BİR HAYAT

Uluslararası saygın dergilerde yayınlanmış 25 makalesi bulunan Doç. Dr. Hamdullah Şevli’nin bu yayınlarından 15’i TÜBİTAK teşvik ödülüne layık görülmüştür. Amerika ve Rusya gibi birçok ülkede düzenlenen uluslararası kongrelere konuşmacı olarak davet edilmiş, uluslararası sempozyumlarda bilim kurulu ve düzenleme kurulu üyelikleri yapmıştır.
TÜBİTAK desteği ile lise öğretmenlerine yönelik eğitim çalışmalarında proje koordinatörlükleri yapmıştır. ABD, Güney Kore, Hindistan ve Macaristan’dan saygın bilim insanları ile birlikte ortak projeler ve yayınlar yapmıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi (Journal of Science) Editörlüğü’nü yürütmektedir. Uluslararası birçok saygın dergide hakemlik yapmaktadır.

2014 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi işbirliğinde Van’da “Sosyoekonomik, Kültürel ve Siyasi Boyutlarıyla Çözüm Süreci Kongresi”nin koordinatörlüğünü yapmıştır.
Türkiye’de eğitim sistemi, Türkiye’de matematik eğitimi ve öğretimi üzerinde çalışmalar yapan ekipler içinde yer almıştır. İstanbul Ticaret Odası (İTO) ile İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Üniversite-İş Dünyası ilişkilerini geliştirmek amacıyla İTO Meslek Komite toplantılarına katılmaktadır. Üniversite Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği (ÜNDER), İstanbul Cihannüma, Birlik Vakfı gibi sivil toplum kuruluşlarının aktivitelerine katılmaktadır.