DİYANET-SEN’DEN FLAŞ DİYANET AÇIKLAMASI - VAN HABERLERİ

DİYANET-SEN’DEN FLAŞ DİYANET AÇIKLAMASI - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, “Mukaddesatımızla alakalı söylem ve eylemlerde herkesi ve herkesimi ölçülü olmaya davet ediyoruz” dedi.
Yazılı bir açıklama yayınlayan Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, “Uluslar arası küresel bir operasyon olarak değerlendirdiğimiz makam aracı mevzusu gündeme geldiğinden beri, bir türlü bitmek bilmeyen iftiralar, yalan yanlış açıklamalar, sahte mi gerçek mi belli olmayan belgelerle gündemden düşürülmeyen gerek Diyanet İşleri Başkanımızın şahsına, gerekse Diyanet İşleri Başkanlığımız bunların hiç birini hak etmemektedir. Bunların hiç biri gerçek değildir.

Makam aracıyla başlayan bu mesnetsiz açıklamaların küresel bir operasyon olduğu, siyasi bir malzeme olduğu, partilerin yaptığı açıklamalarla ortaya çıkmıştır. Çünkü Diyanet İşleri Başkanımızın şahsına yapılan iftiralarla başlayan bu süreç, Diyanet İşleri’nin kaldırılmasına kadar gitmiştir. Oyun öyle büyüktür ki, Diyanet camiasının, din camiasının en küçük parçasından başlayarak, bu camianın yok edilme noktasına kadar işi getirmişlerdir. Diyanet bu ülkede açılım projelerinin mimarı olanlar, ülkede kan akıtılmasını istemeyenlerin oluşturduğu erdemliler hareketinin mensuplarıdır.

Diyanet-Sen Van Şubesi olarak bu ülkenin etnik ve mezhepsel konularda çok fazla yıpratıldığını, hiç bir surette bu ülkede insanları bölümlere ayırmanın artık tutmayacağını bilmelerini isteriz. Bizler İslam kardeşliğinin tek çıkış yol olduğunu, kardeşliğin tesisinin İslam’la doğru orantılı olduğunu haykırıyoruz. Velhasıl bu ülkenin Diyanet’ini kendilerine tehdit olarak gören siyasi yapıların bu ülkenin kardeşlik inşasında engelleyici olduklarını, yaptıkları açıklamalarla ne yazık ki görmüş olduk. Halkın partileri olduğunu söyleyenler bu ülkede kardeşliğin tesisi için İslam’ın şart olduğunu es geçmekteler.Siyasi partilerin Diyanet’i seçim malzemesi olarak kullanmalarını da büyük bir talihsizlik olarak görmekteyiz. Diyanet İşleri Başkanlığı’nı araç üzerinden hedef almak son derece talihsiz bir yaklaşım olmuştur.

Şahsıyla ender insanlardan biri olan Sayın Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in bu taraftan vurulmaya çalışılmasını uluslararası bir komplo olarak görüyoruz, mesele araç değil, Türkiye din ve dindarlığın yükselmesidir. Bu komploya ateş taşıyan kim olursa olsun yüreğimizde yeni burukluklar yaşatmaktadır. Artık elinizi ve dilinizi Diyanet üzerinden, din ve dindarlığımızdan çekin. Meydanlarda kendinize yeni argümanlar bulun. Daha temiz bir siyaset anlayışı ve saldırmadan yapılacak bir seçim dönemi temennisiyle” diye konuştu.