DBP’DEN 15 ŞUBAT YÜRÜYÜŞÜNE DAVET - VAN HABERLERİ

DBP’DEN 15 ŞUBAT YÜRÜYÜŞÜNE DAVET - VAN HABERLERİ
Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yetkilileri, Abdullah Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin 16. yıldönümü nedeniyle Van halkını Pazar günü yapılacak kitlesel yürüyüşe çağırdı.
İl başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısına DBP Van İl Eş Başkanı Hamiyet Şahin, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van İl Eş Başkanı Veysi Dilekçi, Van TUYAD-DER Başkanı Ahmet Aygün, Barış Anneleri Meclisi ve Özgür Kadın Kongresi (KJA) aktivistleri katıldı. Burada konuşan Van TUYAD-DER Başkanı Ahmet Aygün, 15 Şubat 1999 da Kenya'dan Türkiye'ye getirilen PKK Lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanışının 16. yıldönümünü, Van'da gerçekleştirilecek kitlesel yürüyüş ve basın açıklaması ile protesto edileceğini belirterek, “Van halkını ve Kürt halkını 15 Şubat Pazar günü saat 12.00’de Fekiyê Teyran Parkı önünde yapılacak basın açıklaması ve yürüyüşe davet ediyoruz” dedi.

Basın toplantısının ardından Cumhuriyet ve Kazım Karabekir caddelerinde 15 Şubat’ta yapılacak basın açıklaması ve yürüyüşüne ilişkin el ilanları dağıtıldı.