CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BEKİR KAYA'YI ZİYARET EDECEK Mİ!

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BEKİR KAYA'YI ZİYARET EDECEK Mİ!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs'ta Van'a geliyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya'nın karşılaıp karşılamayacağı merak ediliyor.Bekir Kaya Cumhurbaşkanını karışlayacak mı?Cumhurbaşkanı Beleidyeyi ve Eş Başkan Bekir Kaya'yı ziyaret edecek mi?
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mayıs'ta Van'a geliyor.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Bekir Kaya'nın karşılaıp karşılamayacağı merak ediliyor.Bekir Kaya Cumhurbaşkanını karışlayacak mı?Cumhurbaşkanı Beleidyeyi ve Eş Başkan Bekir Kaya'yı ziyaret edecek mi?

Van Valisi İbrahim Taşyapan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yarın kente geleceğini belirterek, “Van Büyükşehir Belediye Başkanı Cumhurbaşkanını karşılaması, Cumhurbaşkanın da belediyeyi ziyaret etmesi Van için çok güzel bir görüntü teşkil eder” dedi. Van Valiliği Ali Paşa Toplantı Salonu’nda açıklamalarda bulunan Vali Taşyapan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs Perşembe günü saat 15.00’te Van’da toplu açılış programına katılacağını söyledi. Bütün Van halkını bu toplantıya davet eden Vali Taşyapan, “Bilindiği gibi Cumhurbaşkanımız 10 Ağustos 2014 tarihinde halkoyuyla seçildi ve o tarihten sonra ilimize ilk defa bir ziyarette bulunuyor. Dolayısıyla Van halkımızdan en iyi şekilde karşılayarak, onu misafir ederek bağırlarına basmalarını diliyoruz, zaten onu da bekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakan iken Van depreminde ilimizi zaten çok defa ziyaret etmiştir. Vatandaşlarımızın yanında bulunmuştur. Van’ın ve Vanlıların çok sevdiği bir insandır. Kendisi de her defasında Van’a ne kadar düşkün olduğunu ifade etmiştir. Biz valilik olarak ev sahibi olarak bu konuda misafirperverliliğimizi en iyi şekilde göstereceğiz” dedi.

Van’da çok sayıda kamu yatırımı yapıldığını ve toplam 155 projenin toplu açılışı yapılacağını söyleyen Vali Taşyapan, "Bunların bir kısmının açılışları önceki yıllarda yapıldığını ama son yıllarda da biten, kamu hizmetine sunulan, biten ve bir kısmı daha yapım aşamasında olan çok sayıda kamu hizmetlerimiz var. Bunların bu tarihe kadar açılışı yapılmayan var, yapılmış olanların da yaklaşık bir buçuk katrilyon civarında, şimdiki rakamla bir buçuk milyar lira tutarında. Bunların içerisinde eğitim, ulaşım, sağlık yatırımları ağırlıklı diğer sektörlerde de çok sayıda yatırımımız var. Bunların toplu açılışlarını yapmış olacağız. Bu yatırımlar; eğitimde 56 projemiz var, altyapıda 61, güvenlikte 9, sağlıkta 2, Erciş Adalet Sarayı, kültür turizmde 14, enerji dalında 1, ulaştırma sektöründe 6, gençlik sporda 1 ve diğer sektörlerde 4 olmak üzere toplam 155 projenin açılışı yapılacak” şeklinde konuştu.

Vali Taşyapan, Cumhurbaşkanı’nın Van Büyükşehir Belediye Başkanı’nın Cumhurbaşkanı’nı karşılaması ve Cumhurbaşkanı’nın belediyeyi ziyaret etmesinin çok güzel bir görüntü olacağını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız normalde gittiği bütün yerlerde valilik, belediye, garnizon komutanlığını mutlaka ziyaret ediyor. Ama tabi ilimize gelirken de belediye başkanlarımızın da kendilerini karşılamalarını arzu ediyoruz. İnşallah Van’ımızda da böyle olur diye düşünüyorum.

Başkanımız gelir havaalanında beraber Sayın Cumhurbaşkanımızı karşılarız, Cumhurbaşkanımız da belediyeyi ziyaret eder. Bu da Van’ımız için çok güzel bir görüntü olur. Çünkü Cumhurbaşkanımız bütün milletimizin birliğini, bütünlüğünü temsil eden bir makamdır. Belediyelerimizin de buranın, halkın teveccühü ile seçilmiş olan kurumlardır. Bunun olmaması için de bir sebep yoktur. İnşallah başkanımızı orada bekliyoruz, Cumhurbaşkanımız da belediyemizi ziyaret eder. Van’da güzel bir hava oluşur diye düşünüyorum. Takdir Cumhurbaşkanımızın tabi, belediyeye uğraması. Başkanımızla da görüşeceğim” ifadelerini kullandı.

merkurhaber.com