ÇOCUK EVLERİNDE ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ - VAN HABERLERİ

ÇOCUK EVLERİNDE ANNELER GÜNÜ ETKİNLİĞİ - VAN HABERLERİ
VAN HABER - Van Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri Müdürlüğünce “Anneler Günü” programı çeşitli etkinliklerle anlamlı bir şekilde kutlandı.
Çocuk evlerinde kalan çocuklara yönelik düzenlenen etkinliklerde, anneleri Van ilinde bulunan çocukların annelerini ziyaret etmeleri sağlandı. Ayrıca anneleri vefat edip de kabirleri Van’da bulunan çocuklar, anneler günü nedeniyle kabir ziyareti yaptı. Çocuk evelerinde görevli ev annelerine ise Muradiye Şelalesi ve İshak Paşa Sarayı gezisi düzenlendi. Ev annelerine yönelik düzenlenen gezide personele eşlik eden Çocuk Gelişim Uzmanı Yıldız Tekin, “Toplumumuzun en hassas kesimindeki çocuklara hizmet vermekteyiz. Çocuklarımızın mutluğu bu evlerde hizmet veren ev annelerinden geçmektedir. Farklı çocuk evlerinde görev yapan personelimizle bir araya gelerek moral depolama fırsatı bulduğumuz bu tür etkinlikleri geleneksel hale getirmek istiyoruz” dedi.

Çocuk Evleri Müdür Vekili Nihat Işık, bu tür moral ve isteklendirme etkinliklerini çok önemsediklerini belirterek sunmuş olduğu özverili hizmetlerinden dolayı ev annelerine teşekkür etti.