ÇOBAN VE KAYA'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI - VAN HABERLERİ

ÇOBAN VE KAYA'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI - VAN HABERLERİ
Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Kobani sınırında yaşanan mayın patlaması sonucu yaşamlarını yitiren Van Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Tahsin Aktı ve belediye çalışanı Metin Altındaş için bir başsağlığı mesajı yayınladı.
Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, önceki gün Kobani sınırında yaşanan mayın patlaması sonucu yaşamlarını yitiren Van Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Tahsin Aktı ve belediye çalışanı Metin Altındaş için yayınladıkları başsağlığı mesajında, "İki değerli arkadaşımızın ölüm haberi bizleri derinden sarsmıştır. Öncelikle bu acı olayda yaşamlarını yitiren Aktı ve Altındaş'a Allah'tan rahmet diliyor, ailesi ve halkımıza başsağlığı diliyoruz. Kobani'nin özgürlüğü için bugüne kadar yüzlerce canımız toprağa düşmüş, bu ölümsüzlük kervanına iki arkadaşımız daha katılmıştır.

Kobani'de yürütülen özgürlük mücadelesi boyunca iki arkadaşımız sürekli sınırda nöbet eylemlerinde, halkımızın yanında yer almışlardır. Arkadaşlarımız yine bir sınır nöbeti sırasında Kobani'ye geçmek isterken karanlık örgüt IŞİD'in döşediği mayına basarak hayatlarını kaybetmişlerdir. Halkımız, Kobani ve Rojava'nın tüm alanlarını zafere ulaştırarak Aktı ve Altındaş ile bu uğurda yaşamlarını yitiren tüm insanlarımıza hediye edecektir. Van halkımızı da iki arkadaşımızın cenaze törenlerine katılarak, iki arkadaşımızı görkemli bir törenle sahiplenmeye davet ediyoruz. Aktı ve Altındaş'ın anıları mücadelemizde yaşayacak ve bu görkemli özgürlük yürüyüşünün birer neferi olarak hafızalarımıza kazınacaktır" dediler.