ÇOBAN VE KAYA MAHALLELERİ ZİYARET ETTİ - VAN HABERLERİ

ÇOBAN VE KAYA MAHALLELERİ ZİYARET ETTİ - VAN HABERLERİ
Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Cevdet Paşa Mahallesi'nde pazar esnafını ziyaret ederek, halkla bir araya geldi.
Van Büyükşehir Belediyesi eş başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya, Cevdet Paşa Mahallesi'nde kurulan ‘Çarşamba Pazarı’nda bulunan vatandaşları tek tek ziyaret ederek sorunlarını dinlediler. Halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan eş başkanlar, ardından Erek Mahallesi Demokratik Halk Meclisi'ne geçerek, burada halkın öneri ve sorunlarını dinlediler. Ardından konuşan Eş Başkan Kaya, mahallede az sorunun olduğunu belirterek, kalan sorunların da çözüleceğini söyledi.

Mahallelerde yapacakları çalışmalara ilişkin çok kısa bir süre sonra açıklama yapacaklarını hatırlatan Kaya, her mahalleye neler yapılacağının herkes tarafından bilineceğini söyledi. 1990'lı yıllardan sonra kentte doğru bir imar planı çalışmasının yürütülmediğini ve bu nedenle mahallelerde park-yeşil alan oluşturmakta zorlandıklarını aktaran Kaya, alan buldukları anda park çalışmalarına başlayacaklarını söyledi.

Cevdet Paşa Mahalle isminin Erek Mahallesi olarak değiştirilmesini isteyen halka cevap veren Kaya, bir dilekçe ile İpekyolu Belediyesi'ne başvurmaları durumunda bu ay isim değişikliğini meclis gündemine alabileceklerini ifade etti.